Mając 3 promile alkoholu we krwi napadła na sklep i ukradła kiełbasy. Grozi jej 10 lat więzienia

i

Autor: pixabay.com Mając 3 promile alkoholu we krwi napadła na sklep i ukradła kiełbasy. Grozi jej 10 lat więzienia

Mając 3 promile alkoholu we krwi napadła na sklep i ukradła kiełbasy. Grozi jej 10 lat więzienia

2021-12-01 10:24

Policjanci z Ołbina zatrzymali 41-letnią kobietę, sprawczynię kradzieży rozbójniczej. Wrocławianka, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie, postanowiła ukraść z jednego ze sklepów wyroby wędliniarskie. Kobieta za wszelką cenę chciała pozostać w posiadaniu skradzionego mienia, grożąc ekspedientce. Spotkanie z mundurowymi zakończyło się przewiezieniem zatrzymanej do policyjnego aresztu. O jej najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd.

Policjanci z komisariatu przy Rydygiera w niedzielę przed południem podejmowali czynności wobec 41-letniej wrocławianki, która dopuściła się kradzieży sklepowej. Policjanci stwierdzili, że kobieta jest nietrzeźwa, a badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jej organizmie!

Właśnie w takim stanie wrocławianka postanowiła ukraść z jednego ze sklepów wyroby wędliniarskie wartości kilkudziesięciu złotych. Jakby tego było mało, kobieta nie chciała zwrócić skradzionego mienia ekspedientce, grożąc jej pozbawianiem życia.

Te niezgodne z prawem zakupy zakończyły się zatrzymaniem 41-latki i przewiezieniem jej do policyjnego aresztu.

Co prawda kradzież mienia tej wartości to wykroczenie, ale w tym przypadku należy mówić o kradzieży rozbójniczej opisanej w artykule 281 Kodeksu karnego i taki właśnie zarzut usłyszała kobieta. Jest to przestępstwo, za które można trafić za kratki nawet na 10 lat.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 30.11 (Goście: Paweł Kowal - KO oraz Sylwia Spurek - eurodeputowana Zielonych) Sedno Sprawy: Marcin Przydacz
Źródło: Mając 3 promile alkoholu we krwi napadła na sklep i ukradła kiełbasy. Grozi jej 10 lat więzienia