Legnica. Wandal huśtał się na świątecznej iluminacji. Myślał, że poleci balonem

i

Autor: Materiały prasowe Straż Miejska Legnica Legnica. Wandal huśtał się na świątecznej iluminacji. Myślał, że poleci balonem

Legnica. Wandal huśtał się na świątecznej iluminacji. Myślał, że poleci balonem [NAGRANIE]

2021-12-08 12:45

Kamery miejskiego monitoringu w Legnicy zarejestrowały mężczyznę, który nocą wspiął się na świąteczną iluminację na rynku. Ozdoby zostały oficjalnie uruchomione kilka godzin przed zdarzeniem. - 31-latek został przewieziony do miejskiej izby wytrzeźwień - mówił polsatnews.pl oficer prasowa policji w Legnicy. Mężczyźnie może grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.

"Długo nie czekaliśmy na śmiałka, któremu najwidoczniej przeszkadzały świąteczne ozdoby. Kilka godzin po oficjalnym "odpaleniu" iluminacji w Rynku, operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który wspinał się na jedną z świątecznych iluminacji (balon). Powiadomiono o zdarzeniu policje, amator świątecznych ozdób został zatrzymany. Pamiętajmy ozdoby świąteczne są częścią naszego miasta, nie pozwólmy niszczyć jego wizerunku" - czytamy w poście na Facebooku Legnickiej Straży Miejskiej. 

Do zdarzenia doszło około północy. Wandal został od razu wylegitymowany.  

Jak informowała asp. Anna Grześków polsatnwes.pl, policjanci zostali wezwani w związku z zakłócaniem porządku publicznego. 31-letni mężczyzna został przewieziony do miejskiej izby wytrzeźwień. Był pijany i używał wulgaryzmów.

SPRAWDŹCIE PONIŻEJ NAGRANIE:

Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób mężczyzna zostanie ukarany, ponieważ od właściciela iluminacji nie wpłynęło zawiadomienie dotyczące ewentualnych uszkodzeń.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 08.12 (Goście: Bartłomiej Sienkiewicz - PO oraz dr Michał Sutkowski - prezes warszawskich lekarzy rodzinnych) Sedno Sprawy: Tomasz Latos
Źródło: Legnica. Wandal huśtał się na świątecznej iluminacji. Myślał, że poleci balonem [NAGRANIE]