Kiedy otwarcie stoków narciarskich na Dolnym Śląsku? Rozpoczęto naśnieżanie tras!

2021-11-15 10:32

W Karkonoszach tydzień temu pojawiły się pierwsze opady śniegu, a stacje narciarskie rozpoczęły finałowe przygotowania do sezonu zimowego 2021/2022. Kilka dni temu ruszyły pierwsze produkcje sztucznego śniegu. Kiedy nastąpi otwarcie stoków na Dolnym Śląsku? Sprawdźcie poniżej.

W minionym tygodniu doszło do spotkania w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, w którym brali udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego z przedstawicielami branży narciarskiej.

Jak przekazała rzeczniczka, podczas spotkania pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw, wiceminister rozwoju Olga Semeniuk zapewniła, że nie będzie rekomendacji zamknięcia branży narciarskiej. Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Izabela Kucharczyk również wskazała, że rekomendacja dla branży narciarskiej to „pozostawienie ośrodków narciarskich otwartych przy zachowaniu reżimów sanitarnych, które będą aktualizowane w najbliższych tygodniach”.

Otwarcie stoków narciarskich na Dolnym Śląsku. Kiedy? Gdzie będą otwarte wyciągi? 

W wyższych partiach Karkonoszy 7 listopada poranek przywitał turystów iście zimową aurą. W górach pojawił się pierwszy śnieg, który nieuchronnie zwiastuje zbliżającą się zimę. Jest to dobra wiadomość w szczególności dla miłośników sportów zimowych, którzy oczekują na rozpoczęcie nowego sezonu. 

W Karpaczu w stacji narciarskiej Winterpol Karpacz Biały Jar od wtorku 9 listopada działa już fabryka, która produkuje śnieg.

- Pracownicy stacji gorączkowo obserwują prognozy pogody tak by wraz z nadejściem odpowiedniej temperatury uruchomić cały system naśnieżania – mówi Grzegorz Głód z stacji narciarskiej Winterpol Karpacz.

Według prognoz do Polski po 20 listopada na znad Grenlandii nadejdą przymrozki i mogą osiągać one wartości dwucyfrowe.

Kiedy więc nastąpi otwarcie stoków narciarskich? Jak mówią właściciele wyciągów, perspektywa rozpoczęcia sezonu zapowiada się na początek grudnia. Mowa tutaj o Winterpol Karpacz, a także o Winterpol Zieleniec.

Więcej informacji możecie znaleźć tutaj: https://www.winterpol.eu/

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Źródło: Kiedy otwarcie stoków narciarskich na Dolnym Śląsku? Rozpoczęto naśnieżanie tras!