Karkonoski Park Narodowy. Zmiany na szlakach turystycznych [SZCZEGOŁY]

i

Autor: brak danych Karkonoski Park Narodowy. Zmiany na szlakach turystycznych [SZCZEGOŁY]

Karkonoski Park Narodowy. Zmiany na szlakach turystycznych [SZCZEGOŁY]

2021-09-20 15:10

Turyści planujący wypad w Karkonosze muszą liczyć się ze sporymi zmianami w oznakowaniu szlaków w rejonie Wilczej Poręby i Łabskiego Szczytu. Co więcej niedługo rozpocznie się także remont schodów na czarnym szlaku do schroniska na Szrenicy. Sprawdźcie szczegóły poniżej.

Karkonoski Park Narodowy poinformował o zmianach w oznakowaniu kilku szlaków turystycznych. W Karpaczu - w rejonie Wilczej Poręby - wyznaczono nowy szlak niebieski prowadzący Drogą Urszuli do Betonowego Mostu. Zmieniono też przebieg żółtego szlaku, który powrócił do swego przedwojennego przebiegu przez Wilczą Porębę. Po wprowadzonych zmianach zlikwidowany został odcinek żółtego szlaku prowadzący od Centrum Informacyjnego KPN w Karpaczu do Betonowego Mostu wzdłuż Łomniczki.

Druga zmiana wprowadzona została w rejonie Łabskiego Szczytu. Wyznaczono nowy szlak niebieski prowadzący Drogą Urszuli do Betonowego Mostu oraz zmieniono przebieg szlaku żółtego, który powrócił do swego przedwojennego przebiegu przez Wilczą Porębę. Tym samym zlikwidowany zostaje odcinek szlaku żółtego prowadzący od CI KPN w Karpaczu do Betonowego Mostu wzdłuż Łomniczki. Prowadzi tędy tylko ścieżka edukacyjna KPN.

4 października z kolei ma się rozpocząć remont schodów na czarnym szlaku prowadzącym od górnej stacji wyciągu na Szrenicę do schroniska „Na Szrenicy”. Remont potrwa kilka dni - w tym czasie dojście do schroniska będzie możliwe krótkim obejściem, które w terenie oznakowane będzie fladrami.

Raport z anteny 20.09, godz.10
Źródło: Karkonoski Park Narodowy. Zmiany na szlakach turystycznych [SZCZEGÓŁY]