Jennifer Aniston wyraża podziw dla kobiet i dzieci z Ukrainy. Na jej Instagramie znalazło się zdjęcie wrocławskiej Czasoprzestrzeni!

i

Autor: PAP/ EPA / screen: www.instagram.com/p/Ca2oN7lPfKl/ Jennifer Aniston wyraża podziw dla kobiet i dzieci z Ukrainy. Na jej Instagramie znalazło się zdjęcie wrocławskiej Czasoprzestrzeni!

Jennifer Aniston wyraża podziw dla kobiet i dzieci z Ukrainy. Na jej Instagramie znalazło się zdjęcie wrocławskiej Czasoprzestrzeni!

2022-03-18 10:41

Czasoprzestrzeń to aktualnie jeden z największych punktów we Wrocławiu, gdzie gromadzone są dary dla ukraińskich uchodźców wojennych. Grupa wolontariuszy zaangażowana w całą akcję pracuje bez przerwy na zmiany - pojawiają się tam bowiem i osoby przynoszące potrzebne artykuły, i matki z dziećmi z Ukrainy. Obojętna na tego typu obraz nie jest znana aktorka Jennifer Aniston. Na jej Instagramie można znaleźć zdjęcie wrocławskiej Czasoprzestrzeni.

Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych CZASOPRZESTRZEŃ w dawnej zajezdni "Dąbie" we Wrocławiu to na co dzień miejsce spotkań i integracji różnych środowisk. Pojawiają się tutaj zarówno dzieci, młodzież studenci, lokalni mieszkańcy, jak i seniorzy. Od prawie miesiąca miejsce to jest jednak zupełnie czymś innym: punktem, gdzie można przekazać dary dla uciekających przed wojną Ukraińców. Na bieżąco w swoich social mediach Czasoprzestrzeń informuje, co należy przynosić, a z czym się wstrzymać. Wolontariusze mają bardzo dużo pracy: zaczynając od segregowania wszystkich artykułów, które mogą odebrać Ukraińcy, kończąc na tych, które trafiają za naszą wschodnią granice. Akcję tą wspiera także Caritas.

Niewątpliwym jest, że najczęstszym widokiem w tego typu punktach zbiórki, są matki z dziećmi. Mężczyźni bowiem musieli zostać w Ukrainie, aby bronić kraju w wojnie z rosyjskim okupantem. Cały świat patrzy na to, co się aktualnie dzieje na wschodzie Europy. Wiele osób przeciera oczy ze zdziwienia, doceniają bohaterską walkę Wołodymyra Zełenskiego, inni - podziwiają heroiczne kobiety z dziećmi, które znajdują się w obcym kraju. Jedną z takich osób jest znana aktorka Jennifer Aniston. Na swoim Instagramie umieściła wzruszający wpis - i w dodatku, być może przez przypadek, dodała w nim zdjęcie wrocławskiej Czasoprzestrzeni, na którym widać, jak Polacy pomagają kobietom i najmłodszym z Ukrainy.

"Myśląc o kobietach na Ukrainie i na całym świecie, które bohatersko walczą  o swój kraj i ludzi — jako żołnierze, matki, organizatorki, opiekunki uchodźców, protestujące, dziennikarki… Tym kobietom z narażeniem życia na Ukrainie i w sąsiednich krajach: jesteście niesamowite, a cały świat jest za Wami!" - czytamy w poście.

Aktorka także wspiera finansowo uchodźców z Ukrainy - tworzy zbiórki w swoich social mediach.

O wpisie Jennifer Aniston na swoim Facebooku poinformowała także Czasoprzestrzeń.

"Nie sądziliśmy, że zdjęcie Czasoprzestrzeni znajdziemy kiedyś na instagramie Jennifer Aniston. Jak widać, w gruncie rzeczy nasza Ziemia jest mała" - piszą.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Przeciętna to raptem 6/10. Dasz radę to przebić?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa serial, w którym Wołodymyr Zełenski gra nauczyciela historii przypadkowo obejmującego urząd prezydenta Ukrainy?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Jennifer Aniston wyraża podziw dla dzieci i kobiet z Ukrainy. Na jej Instagramie znalazło się zdjęcie wrocławskiej Czasoprzestrzeni!