broń

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Groził sąsiadom śmiercią i celował do nich z broni! Poszedł do aresztu

2021-11-24 11:24

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali bezpośrednio po zgłoszeniu jednego z mieszkańców miasta, który groził swoim sąsiadom. Mężczyzna do popełnienia przestępstwa w stosunku do jednej z pokrzywdzonych użył nawet wiatrówki, kierując lufę pistoletu w jej kierunku. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu agresywny mieszkaniec miasta został tymczasowo aresztowany.

W ubiegłym tygodniu przed południem wałbrzyscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że 47-letni lokator jednego z budynków przy ul. Andersa od dłuższego czasu terroryzował sąsiadów i groził im pozbawieniem życia, a oni obawiają się o swoje zdrowie. Podejrzany podczas wymiany zdań z jedną z pokrzywdzonych, dodatkowo w jej kierunku skierował broń w postaci wiatrówki. Nie strzelił, ale sytuacja ta wyglądała bardzo groźnie.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci pierwszego komisariatu już po chwili byli na miejscu i w toku wykonanych czynności ostatecznie zatrzymali agresywnego mężczyznę. Zabezpieczyli również broń, z której 47-latek miał grozić kobiecie.

Teraz odpowie on za kierowanie gróźb karalnych w stosunku do innych osób, wzbudzając w nich obawę, że groźby te zostaną spełnione. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Sąd po przeanalizowaniu zebranego w sprawie materiału dowodowego zdecydował o dwumiesięcznym areszcie dla sprawcy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 23.11 (Goście: Marek Belka - były premier, były szef NBP oraz Krzysztof Skiba - muzyk, satyryk) Sedno Sprawy: Grzegorz Cessak
Źródło: Groził sąsiadom śmiercią i celował do nich z broni! Poszedł do aresztu