Karetka pogotowia

i

Autor: hak, Radio Eska Karetka pogotowia

Głogów. Niemowlę straciło oddech, a w pobliżu nie było wolnych karetek!

2021-11-23 9:06

W poniedziałek na numer ratunkowy zadzwoniła kobieta z Głogowa, która potrzebowała pilnej pomocy. Jej roczne dziecko przestało oddychać. Jak podaje "Gazeta Wrocławska", w pobliżu jej domu nie było wolnej karetki pogotowia, więc na miejsce przyjechali strażacy. Dziecko zmarło.

Jak informuje Gazeta Wrocławska, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie około godz. 13. Z Głogowa w województwie dolnośląskim dzwoniła matka rocznego dziecka, które przestało oddychać. Niestety, w pobliżu jej mieszkania nie było wolnej karetki pogotowia, więc na miejsce zadysponowano strażaków z PSP Głogów. Niestety, nie zdołali pomóc maluszkowi. Dziecko zmarło.

Chwilę po tym, gdy strażacy dotarli na miejsce, pojawiła się też karetka ściągnięta do Głogowa z Polkowic, przyjechała również policja. Nie wiadomo jeszcze, jak doszło do tragedii.

W ostatnich miesiącach rośnie liczba wezwań, na co zwracają uwagę sami ratownicy. Obszar Głogowa i całego powiatu głogowskiego podczas 12-godzinnej zmiany obsługiwany jest przez tylko trzy zespoły ratowników.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 22.11 (Goście: Marcin Kierwiński - PO oraz dr Mirosław Oczoś - specjalista ds. wizerunku) Sedno Sprawy: Anna Michalska
Źródło: Głogów. Niemowlę straciło oddech, a w pobliżu nie było wolnych karetek!