Gdzie w tym tygodniu pojawi się wrocławski SZCZEPCIObus?

i

Autor: MPK Wrocław SZCZEPCIObus od początku lipca kursuje po Wrocławiu

Gdzie stanie SZCZEPCIObus od 9 do 12 października? Harmonogram mobilnego punktu szczepień

2021-10-08 13:56

SZCZEPCIObus, czyli autobus-mobilny punkt szczepień MPK, wciąż odwiedza kolejne punkty Wrocławia. W najbliższych dniach zatrzyma się pod trzema różnymi uczelniami. Zaszczepić się w nim jednak może każdy – nie tylko studenci.

Wraz z nowym rokiem akademickim uczelnie powróciły do stacjonarnego trybu prowadzenia zajęć. W związku z tym we Wrocławiu pojawiło się ponownie sporo studentów. 

– Wizyty SZCZEPCIObusa na kampusach mają ułatwić przyjęcie szczepionki studentom, którzy nie mieli okazji zaszczepić się w swoich rodzinnych miejscowościach – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder.

Wiele osób studiuje w trybie niestacjonarnym, więc 9 października, w sobotę, mobilny punkt szczepień będzie czekał na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego. Już w tygodniu, w poniedziałek, pojawi się natomiast Politechnice Wrocławskiej – na boisku przed budynkiem T-16, a we wtorek przy Akademii Wojsk Lądowych.

SZCZEPCIObus jednak wciąż dostępny jest dla każdego. Nie trzeba być studentem, by przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19 w autobusie zaparkowanym na uczelnianym kampusie. Jeżeli ktoś np. mieszka lub pracuje blisko jednej z uczelni, przy której pojawi się mobilny punkt szczepień wrocławskiego MPK, również może skorzystać z okazji do zaszczepienia się.

W SZCZEPCIObusie podawane są jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania się, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Wystarczy mieć ukończony 18 rok życia, wziąć ze sobą dokument (dowód osobisty czy paszport) i… ustawić się w kolejce do autobusu. Podawane są także szczepionki Pfizer-BioNTech, z których mogą korzystać również dzieci w wieku 12–15 lat (o ile przyjdą z rodzicem lub opiekunem prawnym) oraz 16–17 lat (o ile przyjdą z podpisanym przez opiekunów kwestionariuszem). Osoby uprawnione do szczepienia trzecią dawką także mogą zgłaszać się do SZCZEPCIObusa.

SZCZEPCIObus. Harmonogram szczepień w dniach 9 - 12 października 

Sobota 9 października 2021r.

9:00 – 15:00 Uniwersytet Ekonomiczny (Komandorska 118-120)

Poniedziałek 11 października 2021r.

10:00 – 15:00 Boisko przed budynkiem Politechniki Wrocławskiej T-16 (Wittiga 4)

Wtorek – 12 października 2021r.

10:00 – 15:00 Akademia Wojsk Lądowych

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 07.10 (Goście: Marek Belka - eurodeputowany, były premier oraz Izabela Leszczyna - PO) Sedno Sprawy: Wojciech Andrusiewicz
Źródło: Gdzie stanie SZCZEPCIObus od 9 do 12 października? Harmonogram mobilnego punktu szczepień