Grzyb, las

i

Autor: Pixabay Policjanci z Warmii i Mazur szukali zaginionych grzybiarzy.

Gdzie jechać na grzyby na Dolnym Śląsku? W tych miejscach grzybobranie będzie najlepsze!

2021-08-09 12:29

Wszyscy miłośnicy grzybobrania mogą czuć się spełnieni. W dolnośląskich lasach rozpoczął się właśnie sezon i pojawiły się pierwsze grzyby. Od połowy lipca na popularnych forach i stronach odwiedzanych przez fanów grzybobrania, pojawiają się wpisy o kolejnych zbiorach. Gdzie jechać na grzyby na Dolnym Śląsku? Sprawdźcie poniżej.

Jak na razie, grzybów w dolnośląskich lasach jest stosunkowo mało. Są jednak miejsca, które na pewno warto odwiedzić, aby podczas spaceru zebrać parę ładnych okazów. Najwięcej ich występuje na terenach górzystych.  Gdzie wybrać się na Dolnym Śląsku, by wrócić do domu z koszem pełnym grzybów? Prześledziliśmy dla Was najnowsze wpisy z kilku popularnych miejsc i na tej podstawie wybraliśmy najlepsze miejsca na grzybobranie.

Bardzo cenną wskazówką dla grzybiarzy z Dolnego Śląska może być mapka w serwisie grzyby.pl. To właśnie tam można znaleźć miejsca, z których wraca się z pełnym koszem grzybów. Mapa ta jest na bieżąco aktualizowana. Oprócz tego, znajduje się tam też również forum zapalonych miłośników zbierania grzybów, którzy wymieniają się informacjami. Aktualnie polecają następujące miejsca: 

  • Kłodzko Kukułka;
  • Jelenia Góra;
  • Rudawy Janowickie;
  • Piaskowiec modrzak koło Oleśnicy;
  • okolice Złotego Stoku;
  • Wałbrzych;
  • Wambierzyce

Na uwadze warto mieć to, że występowanie grzybów w poszczególnych lasach lub ich brak jest bardzo zmienne. Dlatego przed wypadem, warto zawsze zapoznać się właśnie z wypowiedziami na forach dla grzybiarzy. Ciekawą opcją jest też strona na Facebooku - Grzyby na Dolnym Śląsku. 

Każdy wytrwany grzybiarz zdaje sobie sprawę z tego, że występowanie kurek, podgrzybków czy maślaków jest w dużej mierze uzależnione od warunków atmosferycznych. Jeżeli pojawią się obfite opady - będzie ich zapewne dużo więcej. Na razie jednak warto polować na te, które już są. 

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy
Źródło: Gdzie jechać na grzyby na Dolnym Śląsku? W tych miejscach grzybobranie będzie najlepsze!