Ferie 2022. Jak można spędzić je we Wrocławiu?

i

Autor: pixabay.com

Ferie 2022. Jak można spędzić je we Wrocławiu?

2022-01-04 23:12

W tym roku ferie zimowe na Dolnym Śląsku rozpoczynają się wraz z kocem stycznia. Uczniowie mają wolne od 29 stycznia do 13 lutego. 14 lutego wracają do szkół. W tym roku różne jednostki miejskie przygotowały dla wrocławskich uczniów propozycję zajęć. Do wyboru są oferty sportowe, warsztaty czy oferty edukacyjne.

Półkolonie i warsztaty w różnej tematyce 

Na organizowane półkolonie zapraszają wrocławskie MDK-i czy spółki miejskie, w tym Spartan czy Hala Stulecia.

Spółka Spartan przygotowała półkolonie "na sportowo". W ofercie znajdziemy zajęcia pływacko-łyżwiarskie w Hali Orbita, podczas których będzie możliwość zdawania egzaminu na kartę pływacką czy odbycia szkolenia z bezpieczeństwa nad wodą i podstaw udzielania pierwszej pomocy. Przy ul. Spiskiej odbędą się zajęcia w ramach półkolonii tenisowo-łyżwiarskiej, a na obiektach przy ulicy Lubińskiej oraz Krajewskiego półkolonia piłkarsko-sportowa.

W Hali Stulecia odbędą się zajęcia pod hasłem "Śladami Wikingów". W programie m.in. budowa ogromnych konstrukcji z tektury (drakkara Wikingów oraz bajkowego zamku), kodowanie robotów, zajęcia z goglami wirtualnej rzeczywistości, kreatywne warsztaty architektoniczne, pomysłowe zespołowe gry, zabawy i quizy.

Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin zachęca do spędzenia z nimi "kreatywnych ferii". Dzieci pod okiem profesjonalistów będą majsterkować, projektować, malować i tworzyć naturalne kosmetyki. Podczas warsztatów dzieci poznają różne techniki plastyczne i rzemieślnicze.

Z kolei Centrum Kultury Zamek zaprasza na "Fantastyczne Światy". Uczestnicy poznają tradycje, legendy i baśnie z różnych stron świata oraz jak podkreślają organizatorzy - wyżyją się artystycznie.

W Światowidzie odbędą się 24. Artystyczne Warsztaty Wokalne. Warsztaty, to pięciodniowa intensywna praca nad dykcją, emisją głosu, technikami oddechowymi oraz interpretacją wybranego repertuaru, jak i przygotowanie wspólnego koncertu, na którym zaprezentują się wszyscy uczestnicy.

Odra Centrum organizuje "ferie na wodzie". W programie znajdują się liczne warsztaty, a ci, którzy zdecydują się wziąć udział w zajęciach będą mieli okazję m.in. zbudować łodzie, posadzić rośliny, zawiązać żeglarskie węzły, tworzyć karmniki, drukować w 3D, obserwować życie pod mikroskopem czy tworzyć akwarium.

Młodzież będzie mogła spędzić ferie z fotografią, biorąc udział w warsztatach fotograficznych, organizowanych przez szkołę kursfoto.pl. Zajęcia w plenerze i studio nastawione będą na pobudzenie kreatywności u młodych ludzi. Uczestnicy poznają nie tylko podstawy fotografii, zagłębią się bowiem także w tajniki fotografii reklamowej, reportażowej oraz makrofotografii. Dużym walorem warsztatów jest praktyczny charakter zajęć. W połowie kursu odbywa się niespodzianka organizatorów – fotograficzna gra uliczna.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie wroclaw.pl w zakładce "wydarzenia".

Super Raport 04.01 (Goście: Michał Kołodziejczak - lider AGROunii oraz Piotr Niemczyk - ekspert ds. bezpieczeństwa)
Źródło: Ferie 2022. Jak można spędzić je we Wrocławiu?