Dolny Śląsk. Załoga szukała kilku silnych chłopów, żeby popchnęli pociąg, bo ten utknął na stacji

i

Autor: Koleje Dolnośląskie Dolny Śląsk. Załoga szukała "kilku silnych chłopów", żeby popchnęli pociąg, bo ten utknął na stacji

Dolnośląskie. ZMIANY w rozkładzie Kolei Dolnośląskich [SZCZEGÓŁY]

2021-10-29 14:54

Od 7 listopada na wybranych liniach obowiązywać zacznie zastępczy rozkład jazdy. W efekcie prac remontowych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury, pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursowały z pominięciem niektórych stacji. Na części odcinków wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Czasowe zmiany w rozkładzie jazdy dolnośląskiego przewoźnika będą obowiązywać od niedzieli, 7 listopada, aż do wprowadzenia rocznego rozkładu jazdy pociągów, który wejdzie w życie 11 grudnia br. Listopadowa korekta jest ostatnią modyfikacją przez wprowadzeniem rocznego planu, który obejmuje rozkłady jazdy wszystkich przewoźników kolejowych.

Koleje Dolnośląskie. Zmiany w rozkładzie jazdy 

Zmiany, choć drobne, obejmą znaczącą część pociągów Kolei Dolnośląskich, które zmienią swoje godziny przyjazdów oraz odjazdów z wybranych stacji. Jest to rezultat licznych prac remontowych oraz konieczności dostosowania się do ograniczonej przepustowości na wybranych liniach. Zmiany obejmą przede wszystkim pociągi kursujące na odcinkach Wrocław Główny – Rawicz oraz Wrocław Muchobór – Legnica.

- Dla naszych pasażerów zmiany wiążą się z koniecznością dokładnego sprawdzania godzin odjazdu pociągów przez rozpoczęciem podróży. W większości przypadków pociągi będą kursowały w wielu wariantach różniących się zaledwie o kilka minut, lecz na niektórych odcinkach dojdzie również do zmian godzin przyjazdu – wskazuje Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Oprócz zmian w czasie odjazdów, pociągi dolnośląskiego przewoźnika kursować będą z pominięciem konkretnych stacji. W przypadku linii 132 kontynuowany jest objazd z ominięciem przystanku Wrocław Brochów przez niektóre pojazdy. Z kolei pociąg nr 69524 relacji Lubań Śląski – Wrocław Główny kursować będzie bez zatrzymania się na stacjach Jezierzany, Jaśkowice Legnickie oraz Szczedrzykowice w dniach od 20-21 oraz 27-25 listopada br.

Koleje Dolnośląskie. Autobusowa komunikacja zastępcza

Z uwagi na trwające prace modernizacyjne prowadzone przez zarządcę infrastruktury kolejowej – PKP PLK, na części linii realizowana będzie autobusowa komunikacja zastępcza. Zmiany obejmą m.in. odcinek Jaworzyna Śląska – Strzegom, Kudowa-Zdrój – Polanica Zdrój z częścią kursów realizowanych od Kłodzka, trasę Chojnów – Rokitki –Modła – Wierzbowa Śląska oraz odcinek Oleśnica – Krotoszyn. Zmiany będą mieć charakter czasowy, ponieważ część pociągów wróci do ruchu już 9 listopada.

Dokładne szczegóły dotyczące nowego rozkładu jazdy dostępne są TUTAJ. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Źródło: Dolnośląskie. ZMIANY w rozkładzie Kolei Dolnośląskich [SZCZEGÓŁY]