policja

i

Autor: fot. pixabay.com

Dolnośląskie. Policjanci odnaleźli skradzione w Niemczech auto o wartości miliona zł

2021-09-29 14:53

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w podwrocławskich Siedlakowicach zatrzymali do kontroli pojazd marki Iveco, który na lawecie wiózł dodatkowo Mercedesa. Mundurowi natychmiast ustalili, że przewożony pojazd, został utracony na terenie Niemiec, a jego wartość to ponad milion złotych! Na chwilę obecną został on zabezpieczony na policyjnym parkingu i prowadzone są dalsze czynności w tej sprawie.

Niezwykłym wyczuciem i zdecydowanie niezawodną intuicją wykazali się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, którzy zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Iveco. Ich uwagę przykuł czarny Mercedes, który był przewożony na lawecie wspomnianego pojazdu, który poruszał się drogą krajową nr 35.

Po wprowadzeniu numeru rejestracyjnego celem sprawdzenia pojazdu w policyjnych systemach informatycznych, od razu wyszło na jaw, że auto zostało utracone na terenie Niemiec.

Mężczyzna kierujący lawetą okazał się być pracownikiem firmy, która miała zlecenie przewozu pojazdu z Polski do Niemiec. Fakt utraty Mercedesa zgłosił jakiś czas temu tamtejszej jednostce Policji niemiecki bank, z którym użytkownik auta podpisał umowę leasingową i nie wywiązywał się z niej. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Na chwilę obecną w tej sprawie prowadzone są czynności przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Sobótce. Po ich zakończeniu pojazd trafi w ręce prawowitego właściciela za naszą zachodnią granicą.

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Źródło: Dolnośląskie. Policjanci odnaleźli skradzione w Niemczech auto o wartości miliona zł