Dolnośląskie. Miał w domu 7 kg marihuany i 420 porcji amfetaminy. Trafił do aresztu

i

Autor: KMP Tarnów/materiały prasowe Dolnośląskie. Miał w domu 7 kg marihuany i 420 porcji amfetaminy. Trafił do aresztu

Dolnośląskie. Miał w domu 7 kg marihuany i 420 porcji amfetaminy. Trafił do aresztu

2021-10-11 12:31

Młody mieszkaniec gminy Kamieniec Ząbkowicki został zatrzymany przez policjantów po tym, jak na polu funkcjonariusze ujawnili 16 krzaków konopi indyjskich. Najwyższy wyhodowany przez mężczyznę krzew miał 3,25 m wysokości. Ku zaskoczeniu funkcjonariuszy w swoim domu posiadał jeszcze ponad 7 kg marihuany i 420 porcji amfetaminy. Został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty i decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu.

Tuż przed weekendem kamienieccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego z Ząbkowic Śląskich ujawnili na ugorze w gminie Kamieniec Ząbkowicki hodowlę konopi indyjskich. Przy granicy pola z krzakami ujawnili 16 sztuk konopi o wysokości od. 1,25 m do nawet ponad 3 m. Ustalili, że rośliny te należą do 24-letniego mieszkańca gminy Kamieniec Ząbkowicki. Na posesji mężczyzny, podczas sprawdzania pomieszczeń mieszkalnych, policjanci znaleźli sprzęt służący do uprawy, sortowania, pakowania, ważenia i suszenia ziela konopi. Ponadto podejrzany posiadał również ponad 7 kg ususzonej marihuany gotowej do sprzedażny i 420 porcji amfetaminy. Został zatrzymany.

Mężczyzna usłyszał zarzut przestępstwa uprawy, wytwarzania i posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Sąd zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Wielka manifestacja na Pl. Zamkowym w Warszawie
Źródło: Dolnośląskie. Miał w domu 7 kg marihuany i 420 porcji amfetaminy. Trafił do aresztu