Policja

i

Autor: pixabay.com Wyszli do szkoły i już nie wrócili! Tajemnicze zaginięcie rodzeństwa [AKTUALIZACJA]

Dolnośląskie. Kierowca ciężarówki miał ponad 2,5 promila! Doprowadził do poważnej kolizji

2021-11-15 13:28

Policjanci z wrocławskiej drogówki kilka dni temu pojechali na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na terenie jednego z magazynów w Biskupicach Podgórnych. Zgłoszenie dotyczyło nietrzeźwego kierowcy ciężarowego renault, który doprowadził do kolizji z ciężarowym dafem. Badanie alkomatem wskazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego mężczyzny.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej, podczas patrolowania okolic Bielan Wrocławskich otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który na terenie jednego z lokalnych magazynów doprowadził do zdarzenia drogowego.

Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie oczekiwał ich 45-letni kierowca uszkodzonego pojazdu ciężarowego marki DAF oraz 43-letni sprawca zdarzenia, który chwilę wcześniej kierował ciężarowym renault.

Badanie stanu trzeźwości 43-letniego mieszkańca powiatu łowickiego, wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie!

Choć w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, to należy mieć świadomość, iż każdy nietrzeźwy za kierownicą to potencjalny zabójca. Manewrowanie pojazdem ciężarowym, nawet przy małych prędkościach, przy jego gabarytach oraz ograniczonym polu widzenia, i dodatkowo w stanie w jakim znajdował się 43-letni kierowca renault, to prosty przepis na tragedię.

Ujęty przez świadka nietrzeźwy kierowca renault został zatrzymany przez funkcjonariuszy i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Źródło: Dolnośląskie. Kierowca ciężarówki miał ponad 2,5 promila! Doprowadził do poważnej kolizji