droga

i

Autor: UMiG Mikstat

Dolnośląskie. Jechał drogą S8 pod prąd. Był pijany, a jego partnerka pobiła policjantów

2021-10-27 12:54

Mężczyzna jechał drogą S8 "pod prąd" i został zatrzymany przez innego kierowcę. Okazało się, że jest pijany. Jego partnerka zaatakowała interweniujących policjantów. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Jej grozi większa kara do trzech lat więzienia.

Sierżant sztabowy Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przekazał, że policjanci zostali poinformowani o obywatelskim ujęciu mężczyzny, który miał jechać drogą S8 w kierunku niezgodnym z nakazanym.

- Przez telefon inny kierowca poinformował, że zatrzymał kierowcę jadącego +pod prąd+. Badanie stanu trzeźwości nie pozostawiało wątpliwości, 49-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, jego towarzyszka podczas interwencji naruszyła nietykalność cielesną policjantów. Oboje trafili do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych - powiedział policjant.

Mężczyzna swoim zachowaniem popełnił przestępstwo opisane w artykule 178a Kodeksu karnego. Grozi za to do dwóch lat więzienia.

Podróżująca z 49-latkiem kobieta także dopuściła się przestępstwa. 44-latka rozżalona całą sytuacją postanowiła utrudnić wykonywanie czynności policjantom, posuwając się do naruszenia ich nietykalności. Za to grozi do trzech lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 27.10 (Goście: Andrzej Rozenek - KP Lewicy oraz gen. Waldemar Skrzypczak - były dowódca Wojsk Lądowych) Sedno Sprawy: abp Wojciech Polak
Źródło: Dolnośląskie. Jechał drogą S8 pod prąd. Był pijany, a jego partnerka pobiła policjantów