O jeże zadbają uczniowie z Technikum Leśnego w Miliczu

i

Autor: Sebastian Stelmach O jeże zadbają uczniowie z Technikum Leśnego w Miliczu

Dokąd nocą tupta jeż...? Do Pałacu Maltzanów! [ZDJĘCIA]

2022-06-01 8:33

Park Maltzanów z Milicza ma nowych lokatorów. Wrocławska Ekostraż przywiozła do parku kilkanaście uratowanych jeży, które w Miliczu znalazły swój nowy i bezpieczny dom.

W znajdującym się w centrum Milicza Parku Maltzanów zamieszka 16 uratowanych jeży.

- Były to odchowane jeże, które ważyły więcej niż 700 g. Rekordzista miał grubo ponad kilogram. Są to jeże, które trafiły do nas w ostatnim roku z różnych powodów. Niektóre były ranne, niektóre były po wypadkach samochodowych i musiały przejść okres rekonwalescencji - mówi Marta Zienkiewicz-Barańska z Ekostraży.

Jeże trafiły do Milicza, bo znajdą tutaj bezpieczeństwo i spore zapasy pożywienia.

- Jeż codziennie zjada ok. 250 g pożywienia w postaci różnych owadów, larw owadów, nie gardzi też jajkami ptaków czy ślimakami - dodaje leśniczy Jakub Wencek.

Pożywieniem dla jeży może być też karma dla psów i kotów, którą będą im dostarczać wolontariusze ze znajdującego się w parku Technikum Leśnego w Miliczu.

Dodajmy, że w akcję ratowania jeży zaangażowała się Natalia Grosiak, wokalistka Mikromusic, która od lat współpracuje z Ekostrażą.

- Przy okazji sesji zdjęciowej do kalendarza Ekostraży zaproponowano, bym zobaczyła jak wygląda ich działalność. Byłam w totalnym szoku widząc, ile zwierząt jest pod ich opieką, dlatego czasami zdarza mi się przyjechać do ich siedziby by zająć się jeżami czy wyjść na spacer z pieskami - mówi Natalia Grosiak zachęcając do angażowania się w wolontariat prowadzony z myślą o zwierzętach.