Dokąd lecieć z Wrocławia na wakacje? Sezon oficjalnie rozpoczęty! [ROZKŁAD]

i

Autor: Materiały prasowe Lotnisko Wrocław Dokąd lecieć z Wrocławia na wakacje? Sezon oficjalnie rozpoczęty! [ROZKŁAD]

Dokąd lecieć z Wrocławia na wakacje? Sezon oficjalnie rozpoczęty! [ROZKŁAD]

2022-05-16 13:52

Wakacje tuż tuż, a niektórzy z nas już intensywnie myślą o wymarzonym urlopie. Na wrocławskie lotnisko powraca wiele ciekawych kierunków i pojawi się też kilka nowości. Dokąd można polecieć z Wrocławia na wakacje? Sprawdźcie poniżej w naszym artykule ofertę lotów.

Maj obfituje w sporo nowości na wrocławskim lotnisku. Pierwszą z nich jest Turyn. Tanie linie Ryanair uruchomiły połączenie po raz pierwszy 2 maja. Do Turynu we Włoszech  z Wrocławia można polecieć dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Warto rozważyć taką opcją nawet na weekend, tym bardziej, że bilet w terminie np. 3-6 czerwca kosztuje 86 złotych. 

Turyn, położony u podnóża Alp, znany jest przede wszystkim fanom klubu Juventus. Jednak miasto ma do zaoferowania wiele więcej – znajduje się tam Pałac Królewski uznawany za jeden z najpiękniejszych w Europie. W mieście warto zobaczyć też budynek Mole Antonelliana, w którym mieści się Narodowe Muzeum Kinematografii. W planie zwiedzania trzeba też koniecznie uwzględnić Bazylikę de Superga, do której można dostać się kolejką, a także urokliwy Park Valentino położony nad rzeką Pad.

W tym sezonie hitem mogą się okazać połączenia z worcławkiego lotniska do takich miejsc jak: Malta, Mediolan, Kreta, Ateny, Wenecja, Rzym, Split, Rodos czy Oslo.

Po przerwie do rozkładu lotów w maju wróciły cztery połączenia – Gdańsk (od 1 maja), Zadar i Sztokholm-Skavsta (od 2 maja) oraz Larnaka (od 3 maja). Co jeszcze? W sierpniu wystartują cztery nowości zapowiedziane przez przewoźnika Wizz Air: Barcelona-El Prat, Tirana, Rodos i Dubrownik.

Łącznie nowy sezon obejmuje ponad 50 połączeń niskokosztowych, ponad 20 czarterowych i 7 sieciowych lotów. 

Znasz te zabytki? Sprawdź, czy wiesz skąd pochodzą [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Największy zamek na świecie pod względem powierzchni znajduje się w:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Dokąd lecieć z Wrocławia na wakacje? Sezon oficjalnie rozpoczęty! [ROZKŁAD]