Czesi budują NIBEZPIECZNĄ atrakcję turystyczną przy granicy z Polską. Tylko dla odważnych!

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Czesi budują NIBEZPIECZNĄ atrakcję turystyczną przy granicy z Polską. Tylko dla odważnych! /Zdjęcie ilustracyjne

Czesi budują NIBEZPIECZNĄ atrakcję turystyczną przy granicy z Polską. Tylko dla odważnych! [ZDJĘCIA]

2021-12-09 14:23

Na Morawach, przy granicy z województwem dolnośląskim, powstaje nowa atrakcja, która z pewnością ściągnie wielu turystów z Polski. Czesi w pobliżu Śnieżnika budują bowiem najdłuższy na świecie pieszy most wiszący. Konstrukcja powinna być gotowa wiosną 2022 roku.

Powoli dobiega końca budowa nowej atrakcji turystycznej na czeskich Morawach, która z pewnością ściągnie turystów z Polski. Mowa o Sky Bridge 721, który ma być najdłuższym pieszym mostem wiszącym na świecie! Otwarty zostanie już wiosną 2022 r. Most mierzy 721 metrów i znajduje się prawie sto metrów nad doliną. Czeska firma musiała sama wymyślić proces technologiczny. Turyści będą wsiadać na pokład na wysokości 1125 metrów.

Nowy wciąż budowany budowany na Morawach połączy dwa czeskie górskie masywy – Slamnik i Chlum. Oba leżą nieopodal Śnieżnika, granicznego szczytu w Sudetach wschodnich. 95 metrów pod mostem rozpościera się dolina Mlynsky Potok.

Sky Bridge 721 powstaje w czeskim kurorcie zimowym Dolni Morava, który ma już jedną niecodzienną atrakcję turystyczną. To The Sky Walk, imponujący taras widokowy na wysokości 1116 metrów nad poziomem morza, z widokiem na Sudety. Wiszący most ma być uzupełnieniem oferty kurortu.

Jak dotąd najdłuższym pieszym mostem wiszącym był most Arouca 516 w górach na północy Portugalii. Czesi budują konstrukcję, która będzie dłuższa o ponad 200 metrów. Do jej skonstruowania użyto ponad tysiąca metrów sześciennych betonu, a cała konstrukcja ma ważyć ponad 400 ton.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Dom z papieru - którym bohaterem jesteś?

Pytanie 1 z 11
Najważniejsze w życiu są dla mnie...
Super Raport 08.12 (Goście: Bartłomiej Sienkiewicz - PO oraz dr Michał Sutkowski - prezes warszawskich lekarzy rodzinnych) Sedno Sprawy: Tomasz Latos
Źródło: Czesi budują NIEBEZPIECZNĄ atrakcję turystyczną przy granicy z Polską. Tylko dla odważnych! [ZDJĘCIA]