Ksiązka za worek worek śmieci

i

Autor: mat.pras

Chcesz otrzymać książkę? Wystarczy, że posprzątasz śmieci

2021-09-07 11:28

Już 18 września odbędzie się kolejna edycja akcji „Książka za worek śmieci”. Do wspólnego sprzątania będą mogli przyłączyć się mieszkańcy 16 miast wojewódzkich: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Katowic, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina, Olsztyna, Białegostoku, Opola, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Kielc.

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez Annę Jaklewicz, podróżniczkę i edukatorkę. Jej uczestnicy wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, miejskie parki - wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. Prezentem i podziękowaniem dla zarejestrowanych uczestników wydarzenia są książki. W tym roku w wybranych miastach akcja zostanie rozszerzona o zbieranie elektrośmieci. 

- Pomysł na akcję zachęcającą do dbania o środowisko i czytania książek narodził się w Gryfinie. Tam, podczas festiwalu podróżniczego, promowałam swoją książkę „Indonezja. Po drugiej stronie raju”. Zależało mi na połączeniu opowieści z podróży z edukacją ekologiczną. Postanowiłam więc działać także lokalnie, a do wspólnego sprzątania zachęcać książkami. Podczas tej pierwszej akcji zebraliśmy niemal dwie tony śmieci! Postanowiłam więc działać dalej. Ruszyłam w Polskę, żeby promować ekologiczny styl życia - opowiada Anna Jaklewicz.

18 września na zarejestrowanych uczestników wydarzenia czeka aż 1000 książek. Otrzymają je ci, którzy jako pierwsi zarejestrują swój udział w wydarzeniu i wezmą udział we wspólnym sprzątaniu.

Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji - dołącz do wydarzenia na Facebooku. Znajdziesz w nim wszystkie szczegóły dotyczące akcji, w tym linki do rejestracji.

Raport z Anteny 06.09
Źródło: Chcesz otrzymać książkę? Wystarczy, że posprzątasz śmieci