Biało w górach na Dolnym Śląsku. Pojawił się pierwszy śnieg w górach Izerskich! [ZDJĘCIA]

i

Autor: www.facebook.com/karkonoskapogoda/photos Biało w górach na Dolnym Śląsku. Pojawił się pierwszy śnieg w górach Izerskich! [ZDJĘCIA]

Biało w górach na Dolnym Śląsku. Pojawił się pierwszy śnieg w górach Izerskich! [ZDJĘCIA]

2021-11-23 10:03

Jeśli ktoś chce zobaczyć śnieg - koniecznie musi wybrać się w góry na Dolnym Śląsku. W Karkonoszach pojawił się już w połowie października, w Izerach - wczoraj. Najbliższe prognozy są bardzo optymistyczne dla miłośników białego puchu: opady śniegu w tych górach będą występować przez cały tydzień, a od piątku będą dużo intensywniejsze.

Wyczekiwany od maja, nareszcie jest! Góry Izerskie już w wielu miejscach pokryte są cienką warstwą białego puchu. Na szczytach utrzymuje się słaby mróz, izoterma 0°C występuje na wysokości od 900-1000 m n.p.m., niżej śnieg będzie w dużym stopniu topnieć.

Jednak ten tydzień zdecydowanie będzie należał do zimy. A właściwie - do śniegu. Zarówno w Górach Izerskich, jak i w Karkonoszach spodziewamy się słabych i przelotnych, a od piątku także intensywniejszych opadów śniegu. Pierwszy śnieg ma spaść także pod górami, a nawet na nizinach - w okolicach weekendu. Do piątku będzie pokazywać się słońce, wiatr będzie stopniowo słabnął. Jednocześnie zarówno w wysokich, jak i średnich partiach górskich temperatura będzie ujemna - na początku przyszłego tygodnia wysoko w górach może spaść nawet do -10°C. Jednocześnie lokalnie dosypie ponad 20 cm świeżego śniegu.

Śnieg znajduje się również na Śnieżce i nic nie wskazuje na to, aby miał niebawem zniknąć. Dzisiejszej nocy utrzymywał się tam mocny mróz. O pierwszej było to -10.3 °C, a godzinę później już -10.9 °C. O 5 rano ociepliło się do -8.1 °C. Odczuwalna to jednak i tak -32.67 °C. 

Synoptycy zapowiadają, że zima wysoko w górach utrzyma się dłużej. W niższych partiach będą zdarzać się większe odwilże. Na dzień dzisiejszy nie ma pewnych informacji na więcej, niż kolejne 7 dni. 

Czy znasz telefoniczne numery kierunkowe?

Pytanie 1 z 10
Żeby dodzwonić się do Warszawy, musisz wybrać numer zaczynający się na:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 22.11 (Goście: Marcin Kierwiński - PO oraz dr Mirosław Oczoś - specjalista ds. wizerunku) Sedno Sprawy: Anna Michalska
Źródło: Biało w górach na Dolnym Śląsku. Pojawił się pierwszy śnieg w Górach Izerskich! [ZDJĘCIA]