Od 1 września PKS Wołów wznawia kursy szkolne na terenie powiatów trzebnickiego i milickiego

i

Autor: Sebastian Stelmach Od 1 września PKS Wołów wznawia kursy szkolne na terenie powiatów trzebnickiego i milickiego

Autobusy szkolne wracają na trasy

2021-08-26 11:48

Rozpoczynający się rok szkolny przynosi nam nowe, wznowione połączenia autobusowe jakie w powiecie trzebnickim i milickim realizuje PKS Wołów. Autobusy powrócą na swoje trasy od 1 września.

PKS Wołów wznawia swoje kursy szkolne na terenie obu powiatów. W przypadku powiatu trzebnickiego, siatka połączeń nie uległa zmianie.

- Ruszamy z pełną komunikacją, tak jak to było przed pandemią. Wznawiamy linie do Milicza, Zawoni, Skoroszowa, Ujeźdźca którymi będziemy przywozić młodzież szkół średnich. Zawieziemy też dzieci do szkół podstawowych w Trzebnicy, Skarszynie, Boleścinie i Masłowcu - wymienia Leszek Prokopczyk, główny specjalista ds. przewozów w spółce PKS Wołów.

Codziennie kursować będą też cztery pary połączeń na trasie z Trzebnicy do Wrocławia.

Kursy rozmrożone zostaną także w Miliczu. PKS Wołów w miejsce połączeń z Wrocławiem pozostawił mieszkańcom dwie pary połączeń do Trzebnicy, skąd podróżni po przesiadce mogą jechać w stronę stolicy regionu.

Wznowione zostały także inne połączenia: - Kierunek Krotoszyn, Jutrosin, Bukowice z Krośnicami oraz Sułów, z tych kierunków będziemy dowozić uczniów do milickich szkół - dodaje Leszek Prokopczyk.

Autobusy wrócą na linie od 1 września. Pełny rozkład będzie zamieszczony na stronie internetowej przewoźnika.