Artur Waluś Walczak, który był w śpiączce po gali PunchDown nie żyje

i

Autor: Facebook Artur "Waluś" Walczak, który był w śpiączce po gali PunchDown nie żyje

Artur "Waluś" Walczak, który był w śpiączce po gali PunchDown nie żyje

2021-11-26 11:10

Niestety niepowodzeniem zakończyła się walka o życie znanego strongmana Artura "Walusia" Walczaka, który od miesiąca przebywał w stanie śpiączki po wrocławskiej gali PunchDown. O jego śmierci poinformował dziś rano w mediach społecznościowych Piotr Witczak, znany jako Bonus BGC.

22 października b.r. we Wrocławiu odbyła się gala walki PunchDown 5. W zawodach tych uczestnicy bili się po twarzy "na liście". Artur „Waluś” Walczak zmierzył się tam z mistrzem w tej dziedzinie – Dawidem Zalewskim ps. „Zaleś”. Przeciwnik znokautował urodzonego w Gnieźnie Walczaka, po czym uderzony padł. Konieczne było udzielenie mu pierwszej pomocy. Następnie poszkodowany został przewieziony do szpitala, a lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej. 

Rokowania od początku były bardzo złe. Próbowano wybudzić Walusia, niestety bez większego rezultatu. 

Dzisiaj najgorsze z możliwych informacji przekazał przyjaciel Artura Walczaka, Piotr Witczak znany jako Bonus BGC. 

- Spoczywaj w pokoju Przyjacielu. Do końca wszyscy wierzyliśmy.. Mam nadzieję , że tam będzie Ci lepiej niż tu… Świat się kończy. Będzie mi Cię brakowało Artur - czytam w jego poście na Facebooku. 

Sprawą wciąż zajmuje się Prokuratura Rejonowa-Stare Miasto we Wrocławiu. Dotychczas prowadzone było dochodzenie dotyczące narażania człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Sprawdzane jest także, czy gala była odpowiednio zabezpieczona. 

Czyje to słowa?

Pytanie 1 z 5
Dziś będę dzika niczym Afryka

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 25.11 (Goście: Bartosz Arłukowicz - PO oraz dr hab. Tomasz Słomka - politolog, UW) Sedno Sprawy: Krzysztof Bosak
Źródło: Artur "Waluś" Walczak, który był w śpiączce po gali PunchDown nie żyje