2 - latka siedziała na parapecie okna mieszkania na trzecim piętrze. Matka w tym czasie spała

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Harald_Landsrath 2 - latka siedziała na parapecie okna mieszkania na trzecim piętrze. Matka w tym czasie spała

2 - latka siedziała na parapecie okna mieszkania na trzecim piętrze! Matka w tym czasie spała

2021-11-02 14:14

Zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia przedstawiono młodej matce, która nie zachowała należytej pieczy nad 2-letnią córką. Kobieta spała, a dziecko w tym czasie siedziało na parapecie okna mieszkania znajdującego się na III piętrze budynku na terenie osiedla Zabobrze w Jeleniej Górze. Na szczęście nie doszło do tragedii. Teraz 20-latka za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

1 listopada 2021 roku, około godziny 12.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał informację, że na jednej z ulic osiedla Zabobrze w Jeleniej Górze na parapecie okna znajdującego się na III piętrze budynku siedzi małe dziecko w piżamie, z nogami spuszczonymi w dół i macha rękami. Zgłoszenie zmroziło krew w żyłach.

Policjanci natychmiast ruszyli pod wskazany adres, gdzie czekała zgłaszająca. Kobieta poinformowała, że chwilę wcześniej dziecko weszło do mieszkania, a okno jest przymknięte. Drzwi od mieszkania otworzyła 20-letnia kobieta, jak się okazało matka 2-letniej dziewczynki. Oświadczyła ona, że okno pozostawił uchylone jej partner wychodząc do pracy, a ona w tym czasie spała. Do tej sytuacji doszło przez jej nieuwagę.

Na szczęście dziecku nic się nie stało. Matce przedstawiono zarzut narażenia swojej 2-letniej córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Teraz za swój czyn odpowie ona przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policja wystąpiła z wniosek do Sądu Rodzinnego o sprawdzenie sytuacji w rodzinie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 02.11 (Goście: Artur Dziambor - Konfederacja, Krzysztof Brejza - Koalicja Obywatelska) Sedno Sprawy: Piotr Patkowski
Źródło: 2 - latka siedziała na parapecie okna mieszkania na trzecim piętrze! Matka w tym czasie spała