Szymon Marciniak - wiek, zarobki, żona, mundial, gdzie mieszka, zawód, rodzina, Instagram

i

Autor: AKPA Szymon Marciniak - wiek, zarobki, żona, mundial, gdzie mieszka, zawód, rodzina, Instagram

kto to

Szymon Marciniak - wiek, zarobki, żona, mundial, gdzie mieszka, zawód, rodzina, Instagram

2024-01-12 11:46

Kim jest Szymon Marciniak, dookoła którego zrobiło się głośno podczas Mundialu 2022 w Katarze? Marciniak to polski sędzia, który już nie raz pracował przy najgłośniejszych turniejach. Ile ma lat? Jakie są jego zarobki? Gdzie mieszka? Najważniejsze informacje o jego prywatnym życiu, jak i karierze, znajdziecie poniżej.

Szymon Marciniak - wiek, zarobki, żona, mundial, gdzie mieszka, zawód, rodzina, Instagram: takie frazy są najczęściej poszukiwane w ostatnim czasie w internecie. Polacy pytają kim jest Szymon Marciniak, o którym zrobiło się głośno podczas Mundialu 2022. Szymon Marciniak to polski sędzia piłkarski. Od 2011 roku arbiter międzynarodowy, a od 20 lipca 2015 roku sędzia klasy UEFA Elite i najwyżej oceniany polski arbiter. Marciniak regularnie prowadzi mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Warto również wiedzieć, że kariera Szymona Marciniaka rozpoczęła się w wieku 21 lat kończąc kurs sędziowski. Początkowo sędziował amatorską piłkę nożną, ale dopiero cztery lata później profesjonalnie zajął się sędziowaniem, rozpoczynając od prowadzenia meczów na najniższych szczeblach rozgrywkowych.

AFERA DODOWA! (WERSOW X FRIZ, ŚWIĄTECZNA PŁYTA JULII ŻUGAJ, GIBBS ZŁOTY CHŁOPAK, ROBERT LEWANDOWSKI) | Maks on Air

Szymon Marciniak - wiek

Ile lat ma Szymon Marciniak? Polski sędzia urodził się dokładnie 7 stycznia 1981 roku w Płocku. Jak łatwo można obliczyć, Szymon Marciniak ma 43 lata.

Szymon Marciniak - żona, rodzina

Czy Szymon Marciniak ma żonę? Sędzia dba o prywatność swojej rodziny. Jego żoną jest Magdalena Marciniak, z którą ma dwójkę dzieci - syna Bartosza (2003) i córkę Natalię (2012).

Szymon Marciniak - zarobki

Jakie są zarobki Szymona Marciniaka? Ile zarabia Szymon Marciniak? Dokładne zarobki sędziego nie są znane, jednak podczas Mundialu 2022 za spotkanie grupowe Francja - Dania i mecz 1/8 finału Argentyna - Australia, otrzymał 3 tys. dolarów za fazę grupową oraz 10 tys. dolarów za fazę pucharową. Podstawa Szymona Marciniaka i finał MŚ wyniesie zatem łącznie 93 tys. dolarów, czyli równowartość około 411 tys. złotych. Zaskoczeni?

Szymon Marciniak - gdzie mieszka

Gdzie mieszka Szymon Marciniak? Polski sędzia piłkarski rzadko mówi o swoim prywatnym życiu. Z racji swojej pracy Marciniak spędza sporo czasu poza domem. Nie wiemy jednak, gdzie dokładnie mieszka, a taką informację ciężko znaleźć w sieci.

Szymon Marciniak - Mundial 2022

Szymon Marciniak jest pierwszym Polakiem, który jako arbiter główny, poprowadzi finał piłkarskich mistrzostw świata 2022 w Katarze. Poza Marciniakiem spotkanie Francja - Argentyna będą sędziować także Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz oraz Tomasz Kwiatkowski. To duże wyróżnienie i duża odpowiedzialność, ale także duma dla Polaków. Finał Mistrzostw Świata 2022 w Katarze odbywa się 18 grudnia.

Warto również wiedzieć, że Szymon Marciniak był sędzia główny podczas Mistrzostw Europy 2016 i Mistrzostw Świata 2018.

ZOBACZ TAKŻE: Finał MŚ 2022 w Katarze. O której godzinie oglądać Mundial 18 grudnia? [GODZINA, TRANSMISJA]

Szymon Marciniak - Instagram

Nie wiemy czy Szymon Marciniak ma oficjalne konto na Instagramie. Co prawda wpisując w lupkę jego imię i nazwisko znajdziemy kilka kont w aplikacji, jednak nie wiemy czy zdjęcia, które się tam znajdują są faktycznie publikowane przez Marciniaka.

Sonda
Czy Szymon Marciniak zasłużył na prowadzenie finału MŚ?