Marcin Najman, Iga Świątek, Robert Lewandowski

i

Autor: AKPA

quiz

Dopasuj nazwisko do dziedziny sportu. Czym zajmuje się Najman, a czym Iga Świątek?

2024-07-17 10:42

Polscy sportowcy osiągają spektakularne wyniki w swoich dziedzinach sportu. Niektórzy znają ich jednak tylko i wyłącznie z nazwiska i e ścianek medialnych, a nie z kategorii zawodowej. W ramach rozrywki mamy dla naszych czytelników quiz. My podajemy nazwisko, a Ty dopasowujesz do niego dziedzinę sportu. Gotowy? Do dzieła!

Lewandowski, Świątek, Saleta, Najman, Włodarczyk, Jędrzejczak - takie nazwiska przejawiają się co chwilę w świecie sportu i zna je każdy. Polska może pochwalić się wieloma sportowcami, którzy znają się na tym co robią i potrafią osiągnąć spektakularne wyniki. Idealnym tego przykładem jest Iga Świątek, polska tenisistka, która może pochwalić się zwycięstwami w osiemnastu turniejach WTA w grze pojedynczej, w tym czterema w turniejach wielkoszlemowych. Nie można również zapomnieć o najpopularniejszym piłkarzu jakim jest Rober Lewandowski, który obecnie jest kapitanem Reprezentacji Polski, a także gra w klubie FC Barcelona. Jest też Anita Włodarczyk, polska lekkoatletka, trzykrotna mistrzyni olimpijska, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem.

Dlaczego Maciej Musiał zdecydował się na udział w Tańcu z Gwiazdami | wywiad ramówka Polsat

Quiz o sportowcach

Polskich sportowców ze spektakularnymi osiągnięciami jest naprawdę wiele i można ich wymieniać bez końca. Jednak niektórzy znają tylko ich nazwiska, a nie potrafią powiedzieć, czym tak naprawdę się zajmują. W ramach rozrywki przygotowaliśmy quiz, w którym można sprawdzić swoją sportową wiedzę. My podajemy imię i nazwisko sportowca, a nasi czytelnicy muszą dopasować do nich dziedzinę lub kategorię sportu. Do dzieła!

ZOBACZ TAKŻE: Majątek Mariusza Pudzianowskiego zwala z nóg! Sportowiec prowadzi kilka biznesów

Quiz sportowy. My podajemy nazwisko sportowca, a Ty dopasowujesz jego dziedzinę/kategorię sportu

Pytanie 1 z 11
Na początku coś łatwego... Dopasuj dziedzinę sportu do Roberta Lewandowskiego: