Młodzieżowe Słowo Roku

i

Autor: canva, screen z TikTok/@sebastiankowalczykkk

TAK MÓWI MŁODZIEŻ

Zgerypała co to znaczy? Ten trend zapoczątkował znany TikToker z serialu "Szkoła"

2023-11-28 10:25

Finałowa dwudziestka na Młodzieżowe Słowo Roku 2023 została wybrana, a wśród nich między innymi "zgerypała". Co to znaczy? Skąd wzięło się takie słowo w młodzieżowym środowisku? To powiedzenie zaczerpnięte z serialu TVN "Szkoła", który na TikToku stał się swego czasu największym trendem. Sprawdźcie szczegóły.

Zgerypała co oznacza wyraz, który pojawił się w finałowej dwudziestce Młodzieżowego Słowa Roku 2023? Młodzież to najbardziej charakterystyczna grupa osób, która bez dwóch zdań wprowadza trendy. Chodzi tutaj nie tylko o te modowe, ale także internetowe w mediach społecznościowych. Nie można zapomnieć także o ich zasobach słów, które z każdym rokiem się zwiększają i co ciekawe, pojawiają się takie wyrazy, które ciężko jest zrozumieć szczególnie dorosłym. Była już alternatywka, jesieniara, eluwina, alternatywka, essa i wiele innych słów. Teraz przed nami kolejna finałowa dwudziestka, na którą można oddawać głos do 30 listopada 2023 roku. Na liście nominowanych wyrazów znalazło się w tym roku słowo "zderypała". Co to znaczy? Znamy znaczenie słowa zgerypała i historię jego "pochodzenia".

HITY POLSKIEGO INTERNETU. Cegła na walentynki, rzeżucha #EwelinaPyta

Znaczenie słowa zgerypała (Młodzieżowe Słowo Roku 2023)

Co znaczy zgerypała? Wiele osób po zobaczeniu listy TOP 20 Młodzieżowego Słowa Roku 2023, zastanawia się co oznacza to słowo. Okazuje się, że jest to nic innego jak żartobliwy zrost wyrazowy oznaczający ocenę niedostateczną z geografii lub komentarz do fatalnej w skutkach decyzji, nieszczęśliwego zbiegu okoliczności lub najprościej mówić po prostu niefart. Zgerypała pochodzi z cytatu: "Z gery pała, z maty kolejna", który można było usłyszeć w jednym z odcinków serialu "Szkoła", który emitowany był w latach 2014-2020 na antenie TVN i TVN 7. Słowa te stały się popularnym wiralem rozpowszechnionym w mediach społecznościowych, szczególnie na TikToku, gdzie pod podkładany głos szczególnie wcielał się Sebastian Kowalczyk, który wówczas w "Szkole" wypowiadał te słowa.

Sebastian Kowalczyk to znany i lubiany TikToker, który w serialu szkoła grał Marka Hajduka - ucznia klasy 3d liceum. Obecnie jego media społecznościowe obserwuje miliony fanów. Na Instagramie obserwuje go ponad 233 tysiące osób, a na TikToku aż 4,1 miliona. Te liczby robią wrażenie!

Quiz Młodzieżowe Słowo Roku 2023 - slay, rizz, zgerypała. 19/19 zdobędą najlepsi!

Pytanie 1 z 19
1. Bambik - co oznacza?
Młodzieżowe Słowo Roku 2023 - Bambik