Zenon Martyniuk

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Zenon Martyniuk

Zenek Martyniuk - wiek, żona, syn, piosenki, romans, majątek, Instagram

2023-04-14 10:28

Niekwestionowany król disco polo to oczywiście Zenek Martyniuk. To on swoimi hitami od lat zachwyca słuchaczy z naszego kraju. Do jego najpopularniejszych piosenek należą kawałki takie jak Przez twe oczy zielone, Taką Cię wyśniłem, czy też Gwiazda. Co musicie wiedzieć o artyście? Najważniejsze informacje takie jak wiek, wzrost, żona, dzieci i nie tylko, znajdziecie poniżej.

Zenek Martyniuk: wiek, wzrost, żona, dzieci, piosenki, romans, majątek, Instagram - takie frazy są najczęściej wyszukiwane przez internautów. Kim jest Zenek Martyniuk? To oczywiście niekwestionowany król disco polo, który od 1989 roku daje czadu na scenie. To właśnie wtedy założył wraz z Mariuszem Anikiejem zespół Akcent, dzięki któremu wylansowały się takie hity jak Gwiazda, Pragnienie miłości, Życie to są chwile, Przez twe oczy zielone, Przekorny los, czy też cover utworu grupy Meffis - Królowa nocy. Warto również wiedzieć, że Zenek Martyniuk swoją przygodę z muzyką rozpoczął jako dziecko, mając zaledwie siedem lat. Dorastał w rodzinie o muzycznych tradycjach, dlatego nic dziwnego że właśnie tak potoczyła się jego kariera.

Szybkie Pytania - Muniek Staszczyk

Zenek Martyniuk - wiek, wzrost

Ile lat ma Zenek Martyniuk? To nie jest żadna tajemnica. Król disco polo urodził się dokładnie 23 czerwca 1969 roku w Gredelach w województwie podlaskim. Jak łatwo można obliczyć w 2022 roku skończy 53. lata. Ile wzrostu ma Zenek Martyniuk? To również ciekawi internautów. Artysta należy do grona wysokich mężczyzn i mierzy 175 cm wzrostu.

Zenek Martyniuk - rodzice

Zenek Martyniuk jest synem Teresy i Bazylego Martyniuków, którzy zajmowali się gospodarstwem, a także bratem o trzy lata starszej siostry Wioletty. Warto również wiedzieć, że artysta pochodzi z rodziny mieszanej wyznaniowo, bowiem matka jest wyznania rzymskokatolickiego, a ojciec był wyznania prawosławnego.

ZOBACZ TAKŻE: Zenek Martyniuk poprawił urodę. Król disco polo lśni na nowo!

Zenek Martyniuk - żona

Kim jest żona Zenka Martyniuka? Król disco polo od lat zakochany jest w jednej kobiecie. Od 4 lutego 1989 roku jego żoną jest Danuta Martyniuk. Choć jakiś czas temu pojawiły się plotki na temat kryzysu w ich małżeństwie, to artysta zdementował plotki i stwierdził, że w słowniku jego i jego żony nie istnieje takie słowo jak rozwód.

Zenek Martyniuk - dzieci

Czy Zenek Martyniuk ma dzieci? Owocem miłości artysty i jego żony jest syn Daniel, który przyszedł na świat 1 sierpnia 1989 roku. Co ciekawe, Zenek Martyniuk doczekał się wnuczki Laury, która przyszła na świat w 2019 roku.

Sonda
Czy słuchasz disco-polo?

Zenek Martyniuk - majątek

Majątek Zenka Martyniuka, to kwestia która zastanawia wiele osób, jednak jak możemy się domyślać jest to tajemnica.

Zenek Martyniuk - Instagram

Czy Zenek Martyniuk ma konto na Instagramie? Niestety nie. Król disco polo nie ma swojego oficjalnego profilu w kolorowej aplikacji. Jego zdjęcia możemy znaleźć jedynie na profilu zespołu pod nazwą @akcent_polska.