Wygodny miejski SUV - test Nissana Qashqaia

i

Autor: Adam Grygierek / ADVES Wygodny miejski SUV - test Nissana Qashqaia

Wygodny miejski SUV - test Nissana Qashqaia

2022-02-17 8:00

Nissan jakiś czas temu kojarzył się z bardzo słabymi samochodami. Z kim nie rozmawiałem ze swoich znajomych, twierdzili że Nissan to nie auto. Jednak musiało się coś zmienić wśród projektantów tej marki, ponieważ auta zrobiły się ładne, funkcjonalne i... niedrogie. Zabieram Was w podróż nowym Qashqaiem, którego dostaliśmy do testów.

Nissan Qashqai nowej generacji, to po pierwsze wygląd. Sam samochód nie wyróżnia się w tłumie aut z zewnątrz. Bryła jest ładna, nie wzbudza kontrowersji. Coś co mnie ujęło w środku, to pięknie wykończony środek. Oczywiście o wyposażeniu nie będę pisał, bo ma absolutnie wszystko to, co auto w XXI wieku powinno mieć. Kamerę cofania, system kamer 3D, radio FM i DAB+, można podpiąć telefon przez bluetooth, ale co ważne, gdy położymy iPhone'a na ładowarce indukcyjnej, automatycznie łączy się z systemem CarPlay. Jest to wygodne, ponieważ nie trzeba pamiętać aby zabrać kabel z domu.

SZYBKIE PYTANIA - B.R.O

Jakiś czas temu miałem przyjemność przetestować Qashqaia starej generacji, więc mam porównanie. Po pierwsze skrzynia biegów chodzi dużo lżej, po drugie czytnik znaków drogowych uchroni nas przed sporym mandatem i coś co na początku mnie bardzo irytowało, to prędkościomierz, który wyświetla się na szybie. Można się do niego przyzwyczaić. Tych nowinek technologicznych w starej wersji nie było (mówię o tej wersji z przed 2013 roku).

Ujęło mnie również spalanie w nowym Nissanie. Po mieście byłem w stanie zejść do 8 l/100 km, a w trasie to już w ogóle bajka, ponieważ średnie spalanie w drodze do Katowic wyniosło około 6,5 l/100 km. To dosyć oszczędne auto, co przy dzisiejszych cenach paliw jest dosyć istotne.

To co piszę to oczywiście przeważnie plusy tego samochodu, bo naprawdę tych złych opcji nie zauważyłem w testowanym aucie. Ale, nie może być zbyt kolorowo. Podstawowa wersja VISIA to koszt 104 800 złotych. Moja testowana wersja 1.3 DIG-t MHEV 158KM XTRONIC 4WD to wydatek już ponad 180 tysięcy złotych. Czy warto? Jeżeli ktoś chce tani w utrzymaniu samochód - to chyba tak.

QUIZ: Czy potrafisz rozpoznać pierwsze wiosenne kwiaty?

Pytanie 1 z 15
Jaki to kwiat?
Jaki to kwiat?