Urszula

i

Autor: AKPA

GWIAZDY

Urszula - wiek, wzrost, młoda, dzieci, mąż, piosenki, gdzie mieszka, Instagram

2024-02-14 12:38

Urszula Kasprzak to wykonawczyni hitu "Konik na biegunach", który zna chyba każdy! Artystka od kilku dekad cieszy się popularnością, jak i tym że jest ulubienicą polskiej publiczności. Ile ma lat? Kto jest jej mężem? Odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania pojawiające się w sieci.

Urszula Kasprzak - wiek, wzrost, młoda, dzieci, mąż i nie tylko: takie frazy poszukiwane są przez internautów w sieci. Urszula to jedna z najpopularniejszych muzycznych gwiazd w naszym kraju. To ona jest wykonawczynią hitów takich jak "Konik na biegunach", "Dmuchawce, latawce, wiatr" oraz "Rysa na szkle". Wokalistka urodziła się i wychowała w Lublinie. To właśnie tam od ósmego roku życia pobierała w ognisku muzycznym lekcje gry na akordeonie i fortepianie, a w wieku 14 lat zaczęła uczyć się śpiewu. Co ciekawe, będąc dzieckiem marzyła o tym by zostać bibliotekarką lub nauczycielką muzyki. Dziś jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej sceny muzycznej, a artystycznego dorobku może pozazdrościć jej każdy!

Beata Kozidrak kiedyś i dziś. Tak dawniej wyglądała liderka zespołu Bajm

Urszula - wiek, wzrost

Ile lat ma Urszula? Artystka urodziła się 7 lutego 1960 w Lublinie, więc jak łatwo można obliczyć ma 64 lata. Internauci poszukują w sieci także informacji na temat tego, ile wzrostu ma Urszula. To żadna tajemnica. Wokalistka mierzy około 173 cm wzrostu.

Urszula - mąż

Czy Urszula ma męża? Wokalistka stanęła na ślubnym kobiercu dwa razy. W 1985 roku poznała Stanisława Zybowskiego, który był autorem wielu jej hitów. Para wzięła ślub w 1992 roku, doczekali się syna, jednak mężczyzna zmarł w 2001 roku przegrywając walkę z nowotworem. Gdy wokalistka po tragicznych wydarzeniach doszła do siebie, związała się z Tomaszem Kujawskim, który pracował w jej zespole i jest jej menadżerem.

Urszula - dzieci

Czy Urszula ma dzieci? Wokalistka jest nie tylko szczęśliwą mamą, ale i szczęśliwą babcią. Z pierwszego małżeństwa ze Stanisławem Zybowskim ma syna Piotra (ur 1987), który został perkusistą i pracował w ekipie technicznej na jej koncertach. Owocem drugiego małżeństwa z menadżerem Tomaszem Kujawskim ma syna Szymona (ur 2003). Urszula w 2019 roku została babcią, bowiem na świat przyszła jej wnuczka Maria.

Urszula - gdzie mieszka

Gdzie mieszka Urszula? Choć wokalistka pochodzi z Lubelszczyzny, to mieszka w podwarszawskim Józefowie wraz z młodszym synem i mężem. Co ciekawe, zaledwie dwie ulice dalej mieszka jej starszy syn.

Urszula - piosenki

Urszula ma na swoim koncie wiele piosenek, które zna każdy. Do jej największych hitów należą kawałki takie jak:

  • Konik na biegunach
  • Rysa na szkle
  • Dmuchawce, latawce, wiatr
  • Malinowy król
  • Dziś już wiem
  • Niebo dla Ciebie
  • Ja płaczę
  • Anioł wie

Urszula - Instagram

Urszula jest aktywna na Instagramie. To właśnie tam dzieli się wieloma kadrami ze swojej drogi zawodowej. Jej profil znajdziecie w aplikacji pod nazwą @urszulakasprzak.