Urszula w Radiu SuperNova

i

Autor: Jakub Adamiak

Urszula: nigdy nie widziałam tego złotego samowaru - mama go gdzieś schowała. Artystka była gościem Moniki Król

2021-06-22 19:29

Urszula to polska piosenkarka rockowa i autorka tekstów. W 1982 roku nawiązała współpracę w Budką Suflera - wylansowali wspólnie takie hity jak Luz blues, w niebie same dziury, Dmuchawce latawce wiatr, Malinowy król czy Powiedz, ile masz lat. W 1990 roku wyleciała do USA na cztery lata, a po powrocie nagrała hardrockową płytę Biała droga.

Urszula urodziła się 7 lutego 1960 roku w Lublinie. Jej rodzice pracowali w państwowej firmie odzieżowej. Ojciec w zakładzie był członkiem zespołu pieśni i tańca ludowego. W dzieciństwie uczyła się gry na fortepianie i akordeonie w ognisku muzycznym. Karierę rozpoczęła jako 15-latka. Wzięła udział w eliminacjach do XI Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, ale bez sukcesów.

Marcin Maciejczak: chcę tą płytą zamknąć rozdział uczuć. Artysta w szczerym wywiadzie!

Urszula była gościem Moniki Król w programie Miejskie Granie - Strefa Kultury i Nowej Muzyki w Radiu SuperNova. Artystka opowiedziała o reedycji płyty. Krążek był nagrywany na Wawrzyszewie i opowiedziała jak wyglądała produkcja albumu. Urszula zdradziła również, czy samochód ze zdjęć należał do niej. Przygotowaliśmy dla Was galerię zdjęć z wizyty Urszuli w Radiu SuperNova. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.