Magda Gessler, Andrzej Piaseczny, bracia Mroczek

i

Autor: AKPA Magda Gessler, Andrzej Piaseczny, bracia Mroczek

BIZNESY GWIAZD

Tym gwiazdom nie wyszedł własny biznes. Niektórzy popadli w długi

2024-06-14 18:18

W życiu już tak bywa - raz na wozie, raz pod wozem. Czy wiesz, że niektóre polskie gwiazdy próbowały rozhulać swój własny biznes? Niestety nie wszystko poszło po ich myśli, a biznesy szybko upadły. Wśród takich gwiazd jest między innymi Magda Gessler, bracia Mroczek, czy też wokalista Andrzej Piaseczny. Na tych nazwiskach lista się jednak nie kończy.

Nie samą sceną i planami filmowymi żyją gwiazdy. Okazuje się, że większość z nich ma swoje własne biznesy. Jedne hulają lepiej, drugie gorzej, a trzecie... niestety upadły. Inwestowanie zarobionych pieniędzy jest w ostatnim czasie na porządku dziennym. Robią to coraz częściej nie tylko aktorzy i piosenkarze, ale także influencerzy. W dużym stopniu zarobione pieniądze na estradzie, w internecie, czy na planie zdjęciowym idą na nieruchomość, a potem na wynajem lub na inne biznesy. Brzmi fajnie? Niestety jak to w życiu bywa, rozkręcanie nowego interesu nie jest wcale takie łatwe i niektórym gwiazdom się nie udało. Kto zaprzepaścił szansę na dodatkowy dochód? Tym gwiazdom zdecydowanie nie powiodło się w tworzeniu nowego biznesu.

Przebojowa zakonnica z The Voice Italy zrzuciła habit i przekłuła nos. Wygląda teraz obłędnie!

Tatiana Okupnik o Dawidzie Podsiadło. Była jego mentorką w "X Factor"!

Nieudane biznesy polskich gwiazd

Raz na wozie, raz pod wozem. Nic w życiu nie trwa wiecznie - podobnie jak biznesy niektórych gwiazd. Komu się nie udało? Kto popadł w długi? Listę gwiazd, którym nie wyszło z własnym biznesem, prezentujemy Wam poniżej:

Andrzej Piaseczny i klub dla gejów

Przed laty Andrzej Piaseczny zainwestował w duży biznes, który koniec końców nie wypalił. W 2002 roku otworzył "Klub "Soho" i prowadził go razem z Michałem Pirógiem. W tym miejscu odbywały się imprezy dla gejów, które były organizowane w piątki i soboty, a co jakiś czas na scenie można było zobaczyć drag queen. Lokal mieścił się na trzech piętrach kamienicy w Krakowie przy ulicy Szpitalnej. Inwestycja okazała się nietrafiona, a biznes skończył się plajtą.

Magda Gessler i parówki "besos"

Nieudany biznes ma na swoim koncie także Magda Gessler. Słynna restauratorka przed laty postanowiła sprzedawać własne wędliny. Mimo intensywnej promocji parówki "besos" dość szybko zniknęły z rynku, a Magda Gessler wycofała się z dalszej sprzedaży wędlin twierdząc, że ten rynek nie jest dla kobiet.

Bracia Mroczek i agencja imprez

Swój biznes postanowili rozkręcić także Rafał i Marcin Mroczek, zakładając przed laty agencję "Mroczek House". Jej celem była organizacja spotkań towarzyskich i obsługa imprez, jednak mimo ich starań firma nie cieszyła się większym wzięciem na rynku i popadła w długi.

Agnieszka Fitkau - Perepeczko i biuro podróży

Agnieszka Fitkau - Perepeczko wpadła na całkiem inny pomysł i postanowiła otworzyć biuro podróży "Z Simoną przez Australię". Jej oferta nie zyskała zainteresowania, a firma została zamknięta. Skąd ten pomysł? Aktorka przez 20 lat mieszkała w Australii, więc nic dziwnego, że chciała pokazywać jej perełki i zakamarki turystom.

Borys Szyc i Katarzyna Figura właścicielami lokalu

Porażkę z własnym biznesem zaliczyli także aktorzy Borys Szyc i Katarzyna Figura. Przed laty prowadzili restaurację w Giżycku, jednak lokal został zamknięty, bo jak chodzą pogłoski "nie spełniał warunków sanitarnych".

Julia Kamińska i salon fryzjerski

Ogromne serce w swój biznes włożyła aktorka Julia Kamińska. Serialowa BrzydUla w 2017 roku otworzyła salon fryzjerski na jednej z warszawskich dzielnic. Niestety gdy przyszła pandemia, aktorka podjęła decyzję o zamknięciu biznesu. Mimo wielu przeciwności losu salonowi udało się przetrwać, jednak jakiś czas temu Julia Kamińska ogłosiła swoim fanom i klientkom, że sprzedaje salon, ponieważ nie jest w stanie poświęcać mu wystarczającej ilości czasu.

ZOBACZ TAKŻE: Tak kiedyś wyglądała Magda Gessler. Dawniej jej fryzura nie była taka bujna

Tomasz Kammel i nieudana firma szkoleniowa

Tomasz Kammel również należy do grona gwiazd, które zaliczają się do listy nieudanego biznesu. Dziennikarz w 2001 roku otworzył firmę szkoleniową Sparrow, która wówczas cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Niestety ujawnienie afery ze zlecaniem szkoleń wpłynęło na jej szkodę, dlatego Kammel zamknął biznes w 2013 roku.

Agnieszka Kaczorowska i szkoła tańca

Nieudany biznes ma na swoim koncie także Agnieszka Kaczorowska. Tancerka i aktorka w jednym, jesienią 2017 roku otworzyła własną szkołę tańca w Warszawie, jednak po wybuchu pandemii COVID-19 musiała jednak zamknąć swój lokal.

Jak dobrze znasz polski show-biznes? Sprawdź, co pamiętasz! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Kto zaczął konflikt Edyty Górniak i Dody?