Tyle zarobi Blanka za reprezentowanie Polski na Eurowizji. Nie uwierzycie!

i

Autor: screen z filmu na YouTube: Blanka - Solo [Official Music Video] / Warner Music Poland Tyle zarobi Blanka za reprezentowanie Polski na Eurowizji. Nie uwierzycie!

Tyle zarobi Blanka za występ na Eurowizji 2023?! Kwota, w którą ciężko uwierzyć!

2023-05-12 12:05

Blanka jedzie na Eurowizję 2023! Artystka, którą doskonale znacie z hitu Solo, zaprezentuje ten bujający singiel, podczas półfinału 67. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Liverpoolu. Powalczy o to, by znaleźć się w finałowej stawce. Ile pieniędzy zarobi Blanka za występ na scenie i reprezentowanie Polski? Poznajcie szczegóły już teraz!

Spis treści

  1. Blanka - ile zarobi za Eurowizję?!
  2. Blanka - pieniądze za Eurowizję
  3. Eurowizja 2023 - kiedy i gdzie?

Blanka jedzie na Eurowizję 2023 i postara się przekonać do siebie zagranicznych widzów. Śpiewając utwór Solo zawalczy również o dobre opinie polskich internautów, którzy sceptycznie przyjęli wiadomość o tym, że to właśnie ta wokalistka wystąpi w biało-czerwonych barwach w Liverpoolu. Jeszcze niedawno przekonywaliśmy, że Blanka od hitu Solo to muzyczna rakieta, która potrafi zwrócić na siebie uwagę. To dziewczyna, która lubi konstruktywną krytykę i nie boi się zmian. Artystka na Wyspach Brytyjskich walczyła o głosy widzów w Europie z hitem Solo, którego teledysk ma ponad 23 miliony wyświetleń, co jest jednocześnie najlepszym wynikiem spośród wszystkich utworów zgłoszonych do krajowych eliminacji. 23-letnia piosenkarka pojechała tam po to, by osiągnąć najlepszy wynik w historii startów Polski w Eurowizji, by odnieść życiowy sukces, ale również, by rozpocząć promocję w wielu europejskich krajach. Regulamin Eurowizji jasno określa to, ile pieniędzy dostają uczestnicy konkursu. 

Piosenka Blanki na Eurowizję śpiewana głosem Ariany Grande. Ta dziewczyna zagięła wszystkich

Kulisy Eurowizji 2022

Blanka - ile zarobi za Eurowizję?!

Zarobki gwiazd muzyki, ale także pieniądze, jakie wpływają na konto influencerów najbardziej interesują internautów. Fani topowych gwiazd coraz częściej zastanawiają się nad kwotami, a najlepszym tego dowodem są częste pytania odnośnie tego, ile zarabia Friz. Blanka stoi przed trudnym wyzwaniem, a jednocześnie największym w swojej karierze. Wzięła udział w konkursie, który transmitowany jest przez kilkunastu publicznych nadawców w Europie i oglądany przez kilkaset milionów osób. Dla przykładu Eurowizję 2022 oglądało w sumie 161 milionów widzów. Przekłada się to oczywiście na kwestie finansowe, które dostaje organizator wydarzenia oraz wydawca konkursu. Ilość wyemitowanych reklam przed i pomiędzy konkursem w TV ma ogromne znaczenie.

Dlatego też wydawać się może, że uczestnicy Eurowizji dostają za występ ogromne pieniądze. Tak jednak nie jest. Jak wynika z oficjalnego regulaminu Konkursu Piosenki Eurowizji, osoby walczące o wygraną nie dostają żadnej gratyfikacji finansowej. Samo reprezentowanie własnego kraju oraz możliwość pokazania się przed milionami widzów jest swego rodzaju zapłatą. Nawet, jeśli uczestnik wygra Eurowizję, to nie dostaje żadnych pieniędzy.

Blanka - pieniądze za Eurowizję

Biorąc pod uwagę regulamin Eurowizji, Blanka nie dostanie ani grosza za swój występ, czy ewentualne zwycięstwo. Artystka może liczyć, że po jej próbach, czy półfinałowym i finałowym występie jej utwór viralowo będzie odtwarzany w krajach Europy. Wtedy odbije się to na sprzedaż cyfrową, a w najlepszym przypadku emisję utworu Solo w europejskich stacjach radiowych. W grę po występie na Eurowizji, wchodzą również kontrakty za koncerty!

Eurowizja 2023 - kiedy i gdzie?

Półfinały Eurowizji 2023 odbyły się 9 i 11 maja, a wielki finał zaplanowano na 13 maja 2023 roku. Polska, czyli Blanka z hitem Solo, zaprezentowała się w drugim półfinale. Wystartowała z numerem 9 i awansowała do finału za sprawą głosów widzów w Europie. Wydarzenie odbywa się w Liverpoolu. Do tej pory najlepszym osiągnięciem Polski było drugie miejsce w 1994 roku. Takim osiągnięciem chwali się od lat Edyta Górniak.

Sonda
Czy uczestnicy Eurowizji powinni dostawać pieniądze za występ?
Źródło: Tyle Blanka zarobi za występ na Eurowizji 2023. Kwota, w którą trudno uwierzyć!