Tulia w klipie do piosenki Narkotyk prezentuje piękno i historię Zarzecza

i

Autor: Materiały prasowe Universal Music Polska Tulia w klipie do piosenki Narkotyk prezentuje piękno i historię Zarzecza

Tulia w klipie do piosenki Narkotyk prezentuje piękno i historię Zarzecza

2021-08-17 12:40

Utwór Narkotyk to kolejna singlowa odsłona płyty „Półmrok”, a towarzyszący mu klip to niezwykła podróż w niesamowitą krainę folkloru Beskidu Żywieckiego.

Tym razem zespół Tulia zaskakuje udziałem prawdziwie rockowych gitar, które nadają kompozycji dodatkowej siły i wyrazu. Potężnie brzmiący utwór to równocześnie credo silnej, uwodzącej osobowości. – Narkotyk to metafora fascynującej osoby, która przyciąga i mami, a na koniec i tak robi to, co zechce i zawsze wygrywa – tłumaczą artystki. – W wideoklipie uosabiamy majestatyczny Narkotyk, któremu nie zagrażają żadne przeszkody, nie poddaje się lękom i dąży do swojego celu. Pytanie, czy nie jest to zgubna droga?

Skrable od Ani Wyszkoni podbijają sieć! Nowy singiel nieźle buja

Oddaj krew z Radiem SuperNova

Znajomość z animatorami kultury i etnografami zaowocowała pomysłem na niezwykły teledysk do piosenki. – Od dłuższego czasu miałyśmy potrzebę ukazania piękna tradycji kolędowych i noworocznych, i tak, przez przypadek, odkryłyśmy Dziady Noworoczne z Zarzecza – wspominają dziewczyny.

Związek popularnych youtuberów się rozpadł! Tego NIKT się nie spodziewał

Dziady Noworoczne z Zarzecza to barwny korowód młodych mężczyzn przebranych za najróżniejsze postacie. Co roku, 1 stycznia, prezentują oni unikatową formę kolędowania, znaną w tej wsi od wielu pokoleń. Dziady szybkim truchtem, jeden za drugim przemierzają całą wieś Zarzecze, odwiedzając wszystkie domy z kolędą na ustach. Rytm wygrywają im dzwonki przytwierdzone do pasów, a strzelające baty sygnalizują, że skończył się poprzedni i zaczął Nowy Rok. Najważniejszymi postaciami są dwa Diabły, czarny i czerwony, biegnące na początku oraz na końcu korowodu. W skład grupy wchodzą także: Babka, Śmierć, Pajace, Niedźwiedzie, Kogut, Żyd, Cyganka, Bibuloki, Skórkorze, Słomiorze, Kominiarz, Lekarz, Masarz, Szewc.