Tomasz Knapik nie żyje. Był głosem w naszych domach. Miał 77 lat

i

Autor: MIREK NOWORYTA/SUPER EXPRESS Tomasz Knapik nie żyje. Był głosem w naszych domach. Miał 77 lat

Tomasz Knapik nie żyje. Był głosem w naszych domach. Miał 77 lat

2021-09-06 15:45

Tomasz Knapik nie żyje. Znany polski lektor filmowy, radiowy i telewizyjny. Był głosem wielu filmów. Ogromną popularność przyniosło mu czytanie serialu Strażnik Teksasu w latach 90. 16 września skończyłby 78 lat.

Zmarł Tomasz Knapik, lektor filmowy, radiowy i telewizyjny. W czwartek, 16 września 2021 roku, skończyłby 78 lat. O śmierci Knapika za pomocą mediów społecznościowych poinformował jego syn Maciej. Lektor rozpoczynał karierę zawodową w Rozgłośni Harcerskiej. Pracował również w Polskim Radiu, TVP oraz Telewizją Polsat. Czytał listy dialogowe do setek filmów i seriali. Od 2008 roku był lektorem w warszawskiej komunikacji miejskiej - czytał nazwy przystanków a także komunikaty w tramwajach, autobusach i metrze.

Zmarli nagle. Gaca, Mończyk i seksbomba PRL. Niezapomniani

Był częstym gościem w naszych domach

Tomasz Knapik urodził się 16 września 1943 roku w Warszawie. Z wykształcenia był doktorem inżynierem elektrotechniki. Wykładał na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Karierę rozpoczął w Rozgłośni Harcerskiej. Pracował w Polskim Radiu i Telewizji Polskiej. W TVP czytał filmy zagraniczne na żywo na stanowisku lektorskim. Na początku lat 90. współpracował z wieloma dystrybutorami, dzięki czemu czytał listy dialogowe popularnych filmów na kasetach VHS. Był pracownikiem: Imperial, Vision, Best Film, ITI Home Video i wielu innych. Ogromną popularność przyniosło mu czytanie listy dialogowej w serialu Strażnik Teksasu w Polsacie.