Marcin Miller

i

Autor: AKPA, canva

HIT INTERNETU

Tak brzmi "Jesteś szalona" po francusku. Marcin Miller może być dumny!

2023-11-14 8:51

"Jesteś szalona" to klasyk, który na dobre wpisał się na listę legendarnych hitów disco polo. Odpowiada za niego oczywiście formacja Boys z Marcinem Millerem na czele. Zastanawialiście się kiedykolwiek, jak brzmiałby numer po francusku? Chłopaki z BeMy wzięli go na warsztat i dali czadu!

Marcin Miller to niekwestionowana gwiazda disco polo i lider formacji Boys, która działa na rynku muzycznym od 1990 roku. To właśnie artysta kojarzony jest najbardziej z nurtem disco polo, dlatego nic dziwnego, że jego popularność jest dziś ogromna! Oprócz tworzenia hitów, kręcenia teledysków, fani króla disco mogą oglądać go także podczas telewizyjnych koncertów, czy też w roli jurora programu Disco Star, który podobnie jak Mam Talent, X Factor, czy The Voice, wylansował wielu artystów. Przez wiele edycji Marcin Miller mógł oceniać uczestników castingu, którzy wykonywali piosenki jego kolegów z branży lub z jego własnego repertuaru. Teraz artysta może ocenić chłopaków z zespołu BeMy, którzy wzięli na warsztat jego największy hit "Jesteś szalona" i zaśpiewali go w języku francuskim. Co z tego wyszło?

Czy Polacy znają ich twarze? - Ewelina pyta i nie błądzi #3

"Jesteś szalona" po francusku. Marcin Miller ma konkurencję?

"Jesteś szalona" to klasyk disco polo i nie zapowiada się, aby ktoś odebrał mu ten tytuł. Nie każdy jednak wie, że wielki hit wcale nie jest autorstwa Marcina Millera, lecz Janusza Konopli z zespołu Mirage. Piosenka została wydana przez niego w 1992 roku, a kilka lat później, dokładniej w lipcu 1997 za zgodą Green Staru właściciela utworu, "Jesteś szalona" została wydana przez zespół Boys i przyniosła im ogromną rozpoznawalność. Co ciekawe, Marcin Miller długo nie przyznawał się, że numer nie jest jego autorstwa, a wszystko wyszło na jaw w 2013 roku na festiwalu w Ostródzie, gdy lider Boys przyznał, że gdyby nie Konopla nie byłoby wielkiego hitu disco polo. 

Zastanawialiście się kiedykolwiek, jak słynny klasyk brzmiałby w wersji po francusku? Teraz macie okazję posłuchać go w takim wydaniu, bowiem chłopaki z francuskiego zespołu BeMy - Mattia i Elie Rosinscy, wzięli ją na warsztat. Panowie śpiewają znane i lubiane piosenki polskie w języku francuskim, czym od lat zachwycają niejedną osobę. Tym razem artyści wzięli na warsztat piosenkę Marcina Millera i zespołu Boys - "Jesteś szalona", co mocno spodobało się ich fanom. Wiele osób uważa, że ich wersja jest lepsza od oryginału, a w komentarzach dali jasno do zrozumienia, że cover wpada w ucho. Jeszcze inni twierdzą, że ich wersja brzmi o wiele lepiej jako ballada w innym języku:

- w takiej wersji aż radość posłuchać

- Nie wiem, co język francuski ma w sobie,ale piosenki brzmią fantastycznie

- po francusku brzmi lepiej niż po polsku

- Mnie się bardzo podoba w tym wykonaniu- piękny głos,i wykonanie na gitarze

Poniżej możecie posłuchać, jak numer "Jesteś szalona" brzmiałby w wersji po francusku. Musimy przyznać, że wyszła z tego piękna ballada!

Czy rozpoznasz piosenkę disco polo po kadrze z teledysku?

Pytanie 1 z 10
Z jakiego teledysku "Pięknych i młodych" pochodzi to zdjęcie?
screen z teledysku Piękni i młodzi