Roksana Węgiel

i

Autor: AKPA Roksana Węgiel

Roksana Węgiel w felietonie Radia Maryja. Jej "ale" nie spodobało się duchownym

2023-03-27 12:02

Roksana Węgiel od zawsze powtarzała, że wiara w jej życiu jest bardzo ważna i nigdy przed nikim tego nie ukrywała. Ostatnio wypowiedziała się publicznie na temat aborcji, jednak jej "ale" nie spodobało się pracownikom Radia Maryja. O co dokładnie chodzi? Na stronie katolickiej rozgłośni pojawił się obszerny felieton na ten temat.

Roksana Węgiel podpadła Radiu Maryja za ostatnią wypowiedź u Kuby Wojewódzkiego? Na to wygląda. Kim jest Roxie Węgiel wie chyba każdy! To artystka polskiej sceny muzycznej, która dorastała na naszych oczach i to dosłownie! Swoje pierwsze kroki stawiała w programie Petersburski Music Show, a następnie widzowie mogli oglądać ją w The Voice Kids. Oczywiście nie mogło być inaczej, ponieważ Roksana Węgiel wygrała muzyczny program dla dzieci, a następnie triumfowała na Eurowizji Junior 2018 w Mińsku. Dziś ma 18 lat, a sukcesów na jej koncie ciężko się doliczyć! Co ciekawe, niedawno gościła na kanapie w show Kuby Wojewódzkiego, gdzie wypowiedziała się między innymi na temat aborcji. Jej wypowiedź nie spodobała się pracownikom Radia Maryja, a jeden z nich odniósł się do słów piosenkarki w obszernym felietonie.

ZOBACZ TAKŻE: Roksana Węgiel szczerze o aborcji. 18-letnia gwiazda nie kryła swoich poglądów

Szybkie pytania - Roksana Węgiel

Radio Maryja o wierze Roksany Węgiel

Roksana Węgiel w show Kuby Wojewódzkiego, została zapytana przez gospodarza o bardzo kontrowersyjny temat jakim jest aborcja. Młoda gwiazda nie kryła swoich poglądów i od razu nawiązała do swojej wiary, a także dodała wzmiankę o wolnej woli, którą dał każdemu człowiekowi Bóg:

- Może to być kontrowersyjne, ale ja zawsze otwarcie mówiłam o swoich wartościach. Dla mnie to jest bardzo ważne, nigdy się z tym nie kryłam. Jestem katoliczką, ale uważam, że Bóg dał nam wolną wolę i jak zadano mi pytanie o aborcję, to uważam, że nie powinno się nikomu niczego zabraniać - powiedziała Roksana Węgiel u Kuby Wojewódzkiego.

Po kilkunastu dniach od premiery odcinka z piosenkarką, głos w sprawie jej słów zabrał jeden z pracowników katolickiego Radia Maryja. Nie była to jednak zwykła wypowiedź, lecz cały felieton autorstwa Wojciecha Grzywacza. Dziennikarz na początku zaznaczył, że nie chodzi tu o robienie z Roksany Węgiel wroga publicznego, a nawet docenił to, że gwiazda występowała na festiwalach muzyki chrześcijańskiej i głośno mówi o swojej wierze. Nie spodobało mu się jednak to "ale", o którym Roxie Węgiel powiedziała u Kuby Wojewódzkiego. 

- Zastanawiać też może to, jak to się spina w głowie osoby, która nie raz mówiła głośno o swojej wierze, dawała jej świadectwo i występowała np. na festiwalach muzyki chrześcijańskiej. Trzeba to docenić, choć niestety słowa o tzw. aborcji bardzo wiele z tego dobra mogą przekreślić. W tym miejscu warto też przypomnieć, że Roksana Węgiel mówi, że przełomowe dla jej wiary było uczestnictwo w spotkaniach modlitewnych wspólnoty suspendowanego obecnie ks. Daniela Galusa - napisał dziennikarz w felietonie

Zdaniem autora felietonu, piosenkarka nie powinna deklarować, że "jest katoliczką, ale...". Czy słusznie? Nie nam to oceniać. Póki co Roxie Węgiel nie wypowiedziała się na temat obszernego felietonu, który pojawił się na stronie katolickiego radia.

Listen on Spreaker.