Radosław Kawęcki mistrzem świata na 200 metrów stylem grzbietowym!

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Radosław Kawęcki mistrzem świata na 200 metrów stylem grzbietowym!

Radosław Kawęcki mistrzem świata na 200 metrów stylem grzbietowym! Pobił rekord wszechczasów!

2021-12-21 16:33

Radosław Kawęcki zdobył złoty medal w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie w Abu Zabi. Sportowiec pokonał swoich rywali. Co ciekawe miesiąc wcześniej został mistrzem Europy!

Radosław Kawęcki mistrzem świata na 200 metrów stylem grzbietowym! Kim jest polski pływak? Radosław Kawęcki urodził się 16 sierpnia 1991 roku w Głogowie. Jest polskim pływakiem, który specjalizuje się w stylu grzbietowym! Czterokrotny mistrz świata na krótkim basenie na dystansie 200 metrów. Trzykrotny mistrz Europy, dwukrotny wicemistrz świata i ośmiokrotny mistrz Europy na krótkim basenie 100 i 200 metrów. Pierwszym sukcesem sportowca był brązowy medal na mistrzostwach świata juniorów w meksykańskim Monterrey w 2008 roku. W finale osiągnął czas 2.00,72.

SuperNova LIVE: Magda Bereda w szczerej rozmowie z Pawłem Wiszniewskim

Radosław Kawęcki we wtorek, 21 grudnia 2021 roku został mistrzem świata na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym. To już czwarte tego typu osiągnięcie w jego karierze. Kawa pobił tym historyczne osiągnięcie. Został Polakiem z największą liczbą zdobytych medali na tej imprezie w historii. Co ciekawe jego start w tych zawodach stał pod dużym znakiem zapytania. Choroba, którą przeszedł ostatnio pozostawiła ślad, ale na szczęście poradził sobie i zdobył złoty medal do swojej mistrzowskiej kolekcji!