Park Rozrywki Mandoria już ruszył! Czym się wyróżnia? Jakie atrakcje?

i

Autor: Materiały prasowe Mandoria Park Rozrywki Mandoria już ruszył! Czym się wyróżnia? Jakie atrakcje?

Park Rozrywki Mandoria już ruszył! Czym się wyróżnia? Jakie atrakcje?

2021-07-15 7:14

Rodzinny park rozrywki Mandoria Miasto Przygód już otwarty! Na gości czekają m.in. familijne roller-coastery, tematyczne karuzele, łódki na wodzie czy ogromna zjeżdżalnia. Cały park jest zadaszony i wystylizowany na renesansowe miasto handlowe.

Mandoria to pierwszy w centralnej Polsce całoroczny park rozrywki. Znajduje się na terenie Miasta Mody PTAK w Rzgowie k. Łodzi i ma wyjątkową, w Polsce wciąż rzadko spotykaną formę. To w całości park tematyczny i największy tego typu w Europie. Jego twórcy oparli swoją wizję na inspiracji czasami renesansu. Wykreowali własny świat, którego częścią są nowoczesne atrakcje. Dzięki temu goście parku dosłownie przenoszą się w czasie. Mandoria jest wystylizowana na XVI-wieczne miasto handlowe – tłumaczy Daniel Zieliński, Menadżer Mandorii. – Jej mieszkańcy przechadzają się między gośćmi, zabawiają ich. Każdy zakątek ma swoją historię, a atrakcje są ich częścią. Mandorię można więc odkrywać wielokrotnie, wspólnie z całą rodziną. Park zaprojektowano bowiem tak, by bawili się w nim i dzieci, i dorośli.

Eurowizja 2022 - gdzie odbędzie się konkurs. Miasta, które walczą o organizacje

Największe piłkarskie hity wszechczasów!

Miasto Przygód zaprasza rodziny z całej Polski

Bilety do Miasta Przygód można nabyć na stronie internetowej mandoria.com lub bezpośrednio w parku. Ich cena to 99 zł za osobę, ale dzieci mające mniej niż 85 cm wzrostu są zwolnione z tej opłaty. Goście mogą liczyć także na zniżkę w ramach Karty Dużej Rodziny (10 zł na każdy bilet). Ponadto, w Mandorii można zrealizować bon turystyczny. W sprzedaży znajduje się również Karta Roczna – rozwiązanie dla tych, którzy chcą odwiedzić park kilka razy w roku. Park rozrywki Mandoria to ponad 20 różnorodnych atrakcji. Znajdziemy w nim m.in. familijne roller-coastery, klasyczne karuzele czy pływające po wodzie łódki. Każda z atrakcji jest zgodna z tematem parku i ma swoją wyjątkową nazwę. Są to np. Merkant – kolejka górska, Latarnia Leonarda – unoszące się nad ziemię rowerki, Galeon – wirujący statek, Skarbiec – ogromny labirynt luster, Karawana – dwupoziomowa karuzela wenecka. Wiele atrakcji Mandorii przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Park Rozrywki Mandoria: atrakcje

 • Merkant – najdłuższy w Polsce roller-coaster "pod dachem" (długość torów: 265 m). Trasa wznosi się na wysokość 7 m, a maksymalna prędkość wagoników to ok. 36 km/h. Z kolejki korzystać mogą dzieci od 100 cm wzrostu. Atrakcja dostępna dla osób z niepełnosprawnościami.
 • Galeon – olbrzymi okręt wirujący nad portem. Atrakcja dostępna dla każdego. Dzieci mające mniej niż 105 cm wzrostu muszą korzystać z niej w towarzystwie opiekuna.
 • Rybak Bartek – karuzela z łódkami na wodzie. Dostępna dla każdego. Dzieci poniżej 110 cm wzrostu mogą korzystać z niej wyłącznie w towarzystwie opiekuna.
 • Latarnia Leonarda – zachwycająca karuzela typu magiczne rowery. Wprawienie w ruch pedałów, unosi nad ziemie. Przerwa w pedałowaniu skutkuje opadaniem. Atrakcja dla osób powyżej 90 cm wzrostu (dzieci mające mniej niż 120 cm muszą przebywać w towarzystwie opiekuna).
 • Barbakan – ogromna rodzinna zjeżdżalnia z aż 6-cioma torami. Bawić się na niej mogą dzieci już od 85 cm wzrostu. Idealne miejsce do rodzinnej rywalizacji.
 • Karawana – zachwycająca dwupoziomowa karuzela wenecka, dostępna dla każdego. Dzieci do 105 cm wzrostu wymagają obecności opiekuna.
 • Mroczny Dwór – jedyny w kraju roller-coasterjeżdżący w ciemności. Dla dzieci już od 95 cm wzrostu.
 • Ratusz – jeden z największych figlorajów w kraju. Mogą korzystać z niego dzieci już od 85 cm wzrostu.
 • Bal Butów – jedyne w Polsce zderzające się auta, które wyglądają jak buty.
 • Strzelnica – wyjątkowa strzelnica z historycznymi karabinami.
 • Orkiestra Błaznów – przezabawna ruchoma ławka dla każdego. Dzieci mające do 105 cm wzrostu muszą przebywać w towarzystwie opiekuna.
 • Beczki – wspaniała karuzela w winnicy dostępna dla każdego. Obecność opiekuna konieczna w przypadku dzieci poniżej 105 cm wzrostu.
 • Skarbiec – gigantyczny lustrzany labirynt. Atrakcja dostępna dla każdego. Dzieci mające mniej niż 110 cm wzrostu muszą przebywać to w towarzystwie opiekuna.
 • Klejnot – karuzela łańcuchowa przeznaczona dla osób mierzących więcej niż 120 cm.
 • Zatoka Piskorza – łódki zdalnie sterowane. Atrakcja dla gości w każdym wieku.
 • Szalupy – rowerki wodne dla dzieci.