Krzysztof Cugowski

i

Autor: AKPA

gwiazdy

Nie uwierzycie co w młodości trenował Krzysztof Cugowski! Muzyka nie była jedyną miłością lidera Budki Suflera

2024-06-25 12:06

Współzałożyciel i wieloletni wokalista rockowego zespołu Budka Suflera, nie pasjonuje się tylko i wyłącznie muzyką. Krzysztof Cugowski w młodości miał całkiem inne zainteresowania. Chodzi o dziedzinę sportową i o to, że aktywnie w niej uczestniczył, a nie tylko podziwiał z trybun. To naprawdę ciekawa informacja o artyście.

Krzysztof Cugowski i Budka Suflera wylansowali w przeszłości sporo hitów, które do dziś pamięta wielu rodaków."Jolka, Jolka pamiętasz", "Bal wszystkich świętych", "Adam i Ewa", "Takie tango" i nie tylko, to kawałki, które zna przecież każdy. Budka Suflera narodziła się w Lublinie w 1974 roku przez Krzysztofa Cugowskiego i Romualda Lipkę. Co ciekawe skład grupy wielokrotnie się zmieniał i przewinęło się w niej ponad 25 muzyków. Na przełomie lat 70. i 80. zespół współpracował między innymi z Urszulą, Izabelą Trojanowską, czy też z Anną Jantar. W 2014 roku Budka Suflera odbyła pożegnalną trasę koncertową, a następnie zakończyła działalność. Reaktywowała zespołu nastąpiła w 2019 roku, jednak już bez udziału Krzysztofa Cugowskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Tak w młodości wyglądał Piotr Cugowski. Inspirował się Michałem Wiśniewskim?

10 piosenek dzięki którym Lady Pank jest popularny. Te hity pokochali Polacy!

Tym interesował się Krzysztof Cugowski w młodości

Współzałożyciel i wieloletni wokalista rockowego zespołu Budka Suflera, nagrał z nim dwanaście albumów studyjnych i choć wydawałoby się, że muzyka była jego miłością od zawsze, to artysta w młodości miał inne zainteresowania. Krzysztof Cugowski trenował kulturystykę i boks, jednak nie trwało to długo, bo nie miał do tego zapału. Co ciekawe artysta interesował się też żużlem i mając zaledwie kilka lat chodził na stadion podziwiać wyścigi. Cugowski mieszkał wtedy z rodzicami niedaleko stadionu, a że w tamtych czasach nie było zbyt wielu atrakcji dla dzieci i nastolatków, to rozrywką był między innymi żużel. Warto również wiedzieć, że Krzysztof Cugowski studiował prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, jednak studiów nie ukończył. Jesteście zaskoczeni?