Doda, Sanah, Mrozu

i

Autor: AKPA

NOMINACJE

MTV EMA 2023 - NOMINACJE. Wśród światowych gwiazd są także polskie nazwiska

2023-10-04 13:00

5 listopada Paryż zamieni się w europejską stolicę muzyki! Czas poznać nominowanych do MTV MTV European Music Awards 2023. Taylor Swift prowadzi z siedmioma nominacjami, a jej głównymi konkurentkami są Olivia Rodrigo i SZA, które zgarnęły po sześć nominacji. To jednak nie koniec. Są także nominacje dla polskich artystów!

Już 5 listopada Paryż zamieni się w europejską stolicę muzyki! Czas poznać nominowanych do MTV MTV European Music Awards 2023. Taylor Swift prowadzi z siedmioma nominacjami, w tym w kategoriach „Najlepsza artystka”, „Najlepsza piosenka” i „Najlepszy teledysk”. Jej głównymi konkurentkami są Olivia Rodrigo i SZA, które zgarnęły po sześć nominacji m.in. w tych samych kategoriach. Doja Cat, Måneskin, Miley Cyrus i Nicki Minaj zdobyli po cztery nominacje, w tym dla „Najlepszej piosenki” i „Najlepszego artysty/ Najlepszej artystki”. Obok nich MTV wyróżniło także artystów z Polski! Doda, Kasia Nosowska, Mrozu, Sanah i Vito Bambino – to oni powalczą o tegoroczną statuetkę EMA. Transmisję gali będzie można oglądać na żywo na antenach MTV w ponad 150 krajach.

Jak dobrze Polacy znają DODĘ? #EwelinaPyta

MTV EMA 2023 - nominacje

Wśród nominowanych znalazło się dwudziestu sześciu debiutantów. Trzy nominacje zdobył Jung Kook z BTS, dla którego są to pierwsze wyróżnienia MTV EMA jako artysty solowego. Central Cee, FLO, Ice Spice, PinkPantheress zdobyli po trzy nominacje, a Asake, Coi Leray, Metro Boomin, NewJeans, Peso Pluma i Reneé Rapp zostali nominowani w dwóch kategoriach. The Weeknd, zwycięzca w kategorii „Najlepszy teledysk” w jednej z poprzednich edycji MTV EMA, także ma szansę na zgarnięcie dwóch nagród w tym roku.

W bieżącej edycji konkursu MTV EMA została dodana nowa kategoria „Najlepszy artysta/ Najlepsza artystka muzyki afrobeats”. Ubiegający się o ten tytuł to: Asake, Aya Nakamura, Ayra Star, Davido i Rema.

MTV EMA 2023 kto z Polski - nominacje

Polscy fani MTV również wybiorą najlepszego artystę/ najlepszą artystkę z naszego kraju. Rok 2023 bez wątpienia należał do nich! W piątce nominowanych z Polski znaleźli się: Doda, Kasia Nosowska, Mrozu, Sanah oraz Vito Bambino! Oficjalnym miejscem wydarzenia jest Paris Nord Villepinte, zarządzany przez Viparis. Widowiskowe show wraca do Paryża po raz pierwszy od 1995 roku i przeniesie publiczność oraz widzów przed telewizorami do pełnej wrażeń, zaczarowanej krainy muzyki.

MTV EMA 2023 - GŁOSOWANIE

Gala MTV EMA 2023 będzie transmitowana na żywo na antenie MTV w ponad 150 krajach. Show będzie również dostępne na żywo na Pluto TV i na żądanie w Paramount+.Walka o tegoroczne nagrody MTV EMA już trwa! Na swoich faworytów można głosować za pośrednictwem https://www.mtvema.com/pl-pl do 31 października, do godziny 23:59.