Maria Peszek

i

Autor: AKPA Maria Peszek

Maria Peszek - wiek, partner, książka, dzieci, koncert, kariera, Instagram

2022-10-26 9:38

Maria Peszek to polska aktorka, piosenkarka, ale także autorka tekstów piosenek. Artystka bez owijania w bawełnę wyraża swoje zdanie i ostatnio niesamowicie cieszy się ze swojego kolejnego sukcesu, jakim jest wydanie książki. Co musicie o niej wiedzieć? Ile ma lat? Gdzie najczęściej koncertuje? Poznajcie ją bliżej, czytając nasz artykuł.

Kim jest Maria Peszek? Internauci najczęściej poszukują o artystce takich fraz jak: wiek, partner, książka, dzieci, koncert, kariera, Instagram. Maria Peszek to aktorka i wokalistka, ale przede wszystkim jedna z najpopularniejszych artystek polskiej sceny alternatywnej. Urodziła się w rodzinie aktorskiej, bowiem jej ojcem jest Jan Peszek - polski aktor filmowy i teatralny, którego publiczność może kojarzyć z produkcji takich jak Trójkąt bermudzki, Ferdydurke, Rodzina zastępcza, czy też Królestwo kobiet. Bratem Marii jest Błażej Peszek, który również jest aktorem i grał w serialu Ojciec Mateusz, Czas honoru, czy też w polskiej telenoweli o tytule Julia, jako biznesmen Igor Bartnicki.

Maria Peszek ukończyła krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i co ciekawe odbyła kursy śpiewu u sopranistki Elżbiety Towarnickiej, a następnie u Elżbiety Zapendowskiej. Zadebiutowała na scenie w 1993 roku jako aktorka filmowa i teatralna. W 2005 roku rozpoczęła karierę muzyczną, tworząc widowisko muzyczne. Maria Peszek ma na swoim koncie kilka płyt, które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród polskiej publiczności.

Czy Polacy znają ich twarze? - Ewelina pyta i nie błądzi #3

Maria Peszek - wiek

Ile lat ma Maria Peszek? Artystka urodziła się 9 września 1973 roku we Wrocławiu, więc jak łatwo można obliczyć ma 49 lat.

Maria Peszek - partner

Kim jest partner Marii Peszek? To żadna tajemnica. Piosenkarka od 1992 roku jest w związku ze swoim partnerem Edwardem.

Maria Peszek - dzieci

Czy Maria Peszek ma dzieci? To pytanie zadaje sobie niejedna osoba. Okazuje się, że artystka nie chce mieć dzieci.

Maria Peszek - książka

Maria Peszek wydała książkę, w której jest szczera do bólu. Opowiada o nieszablonowej relacji dwojga wybitnych artystów, którzy są także ojcem i córką. Znajdziemy w niej i absurd i powagę, ale także euforię i rozpacz, rzeczy święte, czy też jak sama artystka opisuje "puszczanie bąków". Książka Peszek nosi kontrowersyjny tytuł Naku*wiam zen.

Maria Peszek - koncert

Maria Peszek jest piosenkarką i często koncertuje. Jej występy można podziwiać często w Warszawie, a publiczność ją uwielbia!

Maria Peszek - Instagram

Maria Peszek jest aktywna na Instagramie. Znajdziecie ją bez problemu pod nazwą @mariapeszek_official. Artystka publikuje wiele relacji i zdjęć, związanych z jej karierą i poglądami.