Maja Włoszczowska

i

Autor: AKPA Maja Włoszczowska

Maja Włoszczowska - wiek, dzieci, mąż, wzrost, Taniec z Gwiazdami, gdzie mieszka, rower

2023-01-07 22:21

Maja Włoszczowska to polska kolarka górska, która w swojej karierze dokonała wielu sukcesów. Ma na swoim koncie tytuły wicemistrzyni olimpijskiej, mistrzyni Polski w cross-country, wicemistrzyni i mistrzyni Europy. To jednak nie koniec. Maja stała się także złotą medalistką mistrzostw świata w wyścigu elity MTB oraz w maratonie MTB. Co musicie o niej wiedzieć?

Spis treści

  1. Maja Włoszczowska - wiek, wzrost
  2. Maja Włoszczowska - mąż, dzieci
  3. Maja Włoszczowska - Taniec z Gwiazdami
  4. Maja Włoszczowska - rower
  5. Maja Włoszczowska - Instagram

Kim jest Maja Włoszczowska? Najczęściej poszukiwane informacje w sieci na temat polskiej kolarki górskiej to: wiek, dzieci, mąż, wzrost, Taniec z Gwiazdami, gdzie mieszka, rower, Instagram. Maja Włoszczowska to jedna z popularniejszych kobiet w sporcie, której Polacy z dumą kibicowali przez latach na różnych zawodach. Choć ukończyła matematykę finansową i ubezpieczeniową na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej, to nie powiązała z tym swojej dalszej przyszłości. Maja Włoszczowska od lat pasjonuje się sportem. Swoją karierę rozpoczynała w 1997 roku w małym klubie kolarskim KS Śnieżka Karpacz. Progres zrobiła bardzo szybko i już dwa lata później zdobyła tytuł mistrza Polski juniorów w kolarstwie górskim. W 2000 roku trafiła do kadry narodowej i osiągnęła wiele sukcesów, zdobywając przy tym złote i srebrne medale.

Maję Włoszczowską można było oglądać w telewizji w programie TVN Agent - Gwiazdy, natomiast jesienią 2022 roku gościła na parkiecie 13. edycji Tańca z Gwiazdami.

Szybkie pytania - Doda

Maja Włoszczowska - wiek, wzrost

Ile lat ma Maja Włoszczowska? Polska kolarka górska urodziła się 9 listopada 1983 w Warszawie, więc jak łatwo można obliczyć w 2022 roku skończyła 39 lat. Maja Włoszczowska mierzy 170 cm wzrostu.

Maja Włoszczowska - mąż, dzieci

Czy Maja Włoszczowska ma męża? Życie prywatne osób publicznych zawsze ciekawi wiele osób. Okazuje się, że kolarka związana jest z pilotem rajdowym Przemysławem Zawadą, z którym mieszka w Jeleniej Górze. Para nie ma dzieci.

Maja Włoszczowska - Taniec z Gwiazdami

Maja Włoszczowska została uczestniczką 13. edycji Tańca z Gwiazdami. Jej tanecznym partnerem został debiutujący w programie Roman Osadchiy - tancerz ukraińskiego pochodzenia.

ZOBACZ TAKŻE: Taniec z Gwiazdami 13 edycja - WSZYSTKIE PARY. Kto z kim tańczy? [GALERIA]

Sonda
Oglądasz "Taniec z gwiazdami"?

Maja Włoszczowska - rower

Maja Włoszczowska w 2005 roku została uhonorowana srebrnym medalem Akademii Polskiego Sukcesu za wybitne osiągnięcia dla Polski w kolarstwie górskim. Trzy lata później, bo w 2008 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe. To jednak nie koniec. Maja w listopadzie 2010 roku odznaczona została Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2016 Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Maja Włoszczowska - Instagram

Maja Włoszczowska ma konto na Instagramie. Znajdziecie ją tam bez problemu, ponieważ jej oficjalny nick to po prostu imię i nazwisko przedzielone kropką.