Maciej Maleńczuk

i

Autor: MAREK ZIELINSKI / SUPER EXPRESS Maciej Maleńczuk

GWIAZDY

Maciej Maleńczuk - życie i twórczość charyzmatycznego artysty

2023-12-28 9:34

Maciej Maleńczuk uważany jest za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych. Jego kariera zaczęła się dawno temu, ponieważ w 1986 roku i trwa do dziś. Zastanawiacie się ile ma lat, czy ma żonę i jak zaczęła się jego przygoda z muzyką? Artystę poznacie bliżej, czytając nasz artykuł.

Maciej Maleńczuk - kim jest? Internauci poszukają w sieci informacji na temat artysty takich jak: wiek, wzrost, żona, młody, dzieci, utwory, czy też Instagram. Maciej Maleńczuk to polski wokalista i gitarzysta rockowy, poeta, a także osobowość telewizyjna. We wczesnej fazie swojej twórczości określany był mianem„barda Krakowa. Dziś uważany za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych. Jego kariera rozpoczęła się w 1986 kiedy to trafił do Püdelsów, których wokalistą i frontmanem był z przerwami w latach 1986–2005. Kilka lat później, bo w 1993 roku, Maleńczuk założył zespół Homo Twist, natomiast jego pierwsza solowa płyta ukazała się w 1998 roku. Mijały kolejne lata, a artysta zdobywał kolejne sukcesy i rozwijał swoją karierę. W 2004 roku był członkiem jury trzeciej edycji Idola, w 2009 otrzymał nagrodę im. Karola Musioła w konkursie Premiery na 46. KFPP w Opolu, a w maju 2011 został odznaczony Brązowym Medalem 'Zasłużony Kulturze Gloria Artis'.

MiłyPan, Defis i Topky dają czadu na antenie Radia SuperNova. Prapremiera hitu Jeden taniec jedna noc

Maciej Maleńczuk - wiek

Ile lat ma Maciej Maleńczuk? Artysta urodził się dokładnie 14 sierpnia 1961 roku w Wojcieszowie, więc jak łatwo można obliczyć w 2023 roku świętował swoje 62. urodziny. Jako ciekawostkę warto również wspomnieć, że Maciej Maleńczuk zadeklarował, że jest pochodzenia ukraińskiego.

Maciej Maleńczuk - wzrost

Ile wzrostu ma Maciej Maleńczuk? Artysta należy do grona wysokich mężczyzn, ponieważ mierzy aż 193 cm wzrostu.

Maciej Maleńczuk - żona, dzieci

Czy Maciej Maleńczuk ma żonę? Odpowiedź jest twierdząca! Serce artysty jest już od dawna zajęte, a jego wybranką jest Ewa z którą ma trzy córki: Irmę, Ritę i Elmę. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że artysta ma również córkę Zuzannę z wcześniejszego związku.

Co robili zanim byli sławni? Nie zgadniecie gdzie pracował Marcin Miller, Cleo i inni

Maciej Maleńczuk - młody

Internauci poszukują w sieci informacji, odnośnie tego jak Maciej Maleńczuk wyglądał w młodości. Jeśli chcecie zobaczyć, jak artysta wyglądał na początku swojej kariery, zerknijcie na wideo poniżej.

Maciej Maleńczuk - piosenki

Do najpopularniejszych piosenek Macieja Maleńczuka należą utwory takie jak:

  • Sługi za szlugi
  • Błyszczeć
  • Synu
  • Miłość
  • Kos i Mos
  • Ostatnia nocka

Maciej Maleńczuk - Instagram

Maciej Maleńczuk nie ma Instagrama. Wpisując w lupkę jego imię i nazwisko, możemy natknąć się tylko na konta fanowskie.