Leon Olek

i

Autor: screeny z YouTube/The Voice Kids Poland

EUROWIZJA JUNIOR

Leon Olek skradł serca widzów the Voice Kids. Kim jest utalentowany nastolatek?

2023-12-22 10:11

Kim jest Leon Olek, który najpierw skradł serca trenerów w The Voice Kids, a później walczył o reprezentowanie naszego kraju na Eurowizji Junior 2023? Nastolatek nie wyobraża sobie swojego życia bez muzyki. Na co dzień jest bardzo energiczny i we wszystko mocno się angażuje. Poznajcie go bliżej, czytając nasz artykuł.

Kim jest Leon Olek? Młody artysta czaruje swoim głosem! Leon Olek dał się poznać wszystkim, jako uczestnik szóstej edycji muzycznego show dla dzieci i młodzieży The Voice Kids. Podczas Przesłuchań w Ciemno młody artysta zaprezentował przed publicznością i trenerami kawałek "Talking to the Moon" z repertuaru Bruno Marsa. Po swoim występie Leon Olek wybrał drużynę Dawida Kwiatkowskiego i to właśnie pod jego skrzydłami dotarł do finału, gdzie zaprezentował się wszystkim w kawałku "Napraw", za który odpowiada zespół LemOn. Oprócz muzyki, którą kocha bezgranicznie, Leon interesuje się także sportem. W wolnym czasie uwielbia grać w tenisa stołowego i w siatkówkę, jednak to właśnie bez muzyki nie wyobraża sobie swojej dalszej przyszłości.

ZOBACZ TAKŻE: Ala Tracz zaśpiewała piosenkę Natalii Szroeder. Tak zmienił się jej głos od Eurowizji Junior

Blanka dzieckiem skazanym na sukces - SuperNova

Leon Olek - wiek

Ile lat ma Leon Olek? Choć nie znamy jego dokładnej daty urodzenia, w internecie możemy znaleźć informacje, że ma on 13 lat.

Leon Olek - skąd pochodzi

Wiele osób poszukuje informacji na temat tego, skąd pochodzi Leon Olek. Nastolatek, którego publiczność pokochała mieszka na zachodzie Polski, dokładnie w Tarnowie Podgórnym. Co ciekawe, Leon przygodę ze śpiewaniem rozpoczął będąc dzieckiem. Wszystko zaczęło się w wieku siedmiu lat, gdy rozpoczął naukę w Gminnym Ośrodku Kultury Sezam w Przeźmierowie. Od pięciu lat nastolatek uczęszcza także do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnowie Podgórnym, gdzie uczy się w klasie fortepianu.

Leon Olek - Eurowizja Junior 2023

W niedzielę 24 września, podczas finału preselekcji w programie Szansa na Sukces wziął udział Leon Olek. W pierwszym odcinku zaśpiewał piosenkę Counting Stars z repertuaru OneRepublic i tym samym przeszedł do wielkiego finału. Choć Leon Olek nie satał się reprezentantem Polski na Eurowizji Junior 2023, to nie podcięło mu to skrzydeł i nadal realizuje swoje marzenia!

Leon Olek - Instagram

Leon Olek jest aktywny na Instagramie, gdzie publikuje kulisy swojej kariery i sukcesy, które udało mu się osiągnąć. Znajdziecie go bez problemu wpisując jego imię i nazwisko lub oficjalną nazwę @leon_olek.