Lanberry i Tribbs oskarżani o plagiat. Internauci porównują Dzięki, że jesteś do innego hitu!

i

Autor: single cover art / Dzięki, że jesteś / Warner Music Poland Lanberry i Tribbs oskarżani o plagiat. Internauci porównują "Dzięki, że jesteś" do innego hitu!

CZY PIOSENKI SĄ PODOBNE?

Lanberry i Tribbs oskarżani o plagiat. Internauci porównują "Dzięki, że jesteś" do innego hitu!

2023-11-09 14:18

Lanberry marzyła o tym, by mieć kolejny hit na miarę "Piątek", czy "Ostatni most". Jeśli się czegoś bardzo pragnie, to faktycznie wszystko jest możliwe. Singiel "Dzięki, że jesteś" zbiera dobre opinie i rozpędza się na listach hitów zyskując coraz więcej głosów. Internauci jednak stwierdzili, że utwór ten przypomina im inny hit. Czy faktycznie słychać podobieństwo? Zostawiamy to wam do oceny i podajemy szczegóły.

Lanberry i Tribbs zapewne nie sądzili, że ich singiel "Dzięki, że jesteś" tak szybko stanie się hitem i będzie słuchany przez tysięcy słuchaczy jednego dnia. Duet ma powody do radości, bo ich utwór cieszy się dużą popularnością, nie tylko w stacjach radiowych - możecie głosować w ramach Gorącej 20 Radia ESKA - ale również w serwisach streamingowych. W najpopularniejszym sklepie muzycznym w internecie zbliża się do bariery jednego miliona odsłuchań. Niespodziewanie jednak, artyści znaleźli się pod ostrzałem niektórych osób, które twierdzą, że ich piosenka przypomina jeden z największych hitów tegorocznej Eurowizji.

Nowy kanał Krzysztofa Stanowskiego. O czym będzie nagrywać "Stano"? Kiedy premiera?

Marek Piekarczyk stanął po stronie Lanberry. Co na to Justyna Steczkowska?

Lanberry i Tribbs - piosenka Dzięki, że jesteś

Internautom piosenka "Dzięki, że jesteś", pod którą podpisuje się Lanberry i Tribbs przypomina w pewnych momentach utwór "Queen of Kings" od Alessandry. Swoją drogą norweska piosenkarka również była oskarżana o skopiowanie pomysłu innego artysty. Internauci oskarżali ją, że jej eurowizyjny hit przypomina imprezowe "Thunder" od Lum!xa. Co natomiast piszą polscy użytkownicy platformy z krótkimi materiałami wideo?

Artyści tworzą cały czas nowe piosenki więc takich podobieństw na pewno będzie dużo więcej - twierdzi jeden z użytkowników;

Nuta w nutę - oceniła jedna z internautek;

Wiedziałam że to podobne hity! - stwierdziła jedna z użytkowniczek;

wreszcie! ciągle miałam wrażenie że znam tę melodię - ucieszyła się jedna z osób;

Trzeba mieć na uwadze, że w świetle prawa plagiat występuje wtedy, gdy w utworze powtarza się określona liczba dźwięków, czy jednoznacznie brzmią one dokładnie tak samo. Koniec końców, w tym przypadku o plagiacie nie ma mowy. Mimo to wiele osób poprosiło Tribbsa o odniesienie się do "zarzutów" słuchaczy. Całościowo piosenki brzmią zupełnie inaczej. Różnią się chociażby tempem:

  • "Queen of Kings" - 126 uderzeń na minutę
  • "Dzięki, że jesteś" - 129 uderzeń na minutę

Na kanale "plagiaty" na TikToku pojawił się natomiast fragment z porównaniem tzw. przedrefrenu, czyli przejścia ze zwrotek do refrenu. A oto efekt, który sami możecie ocenić.

Sonda
Czy piosenka "Dzięki, że jesteś" przypomina "Queen of Kings"?
Źródło: Lanberry i Tribbs inspirowali się wielkim hitem? Internauci porównują "Dzięki, że jesteś" do innej piosenki!