KULT z nowym albumem! Ostatnia płyta zachwyca fanów kapeli

i

Autor: Arek Szymański KULT z nowym albumem! Ostatnia płyta zachwyca fanów kapeli

KULT z nowym albumem! Ostatnia płyta zachwyca fanów kapeli

2021-05-28 11:28

Wielki powrót KULTU! Jedna z najsłynniejszych polskich kapel, na której koncertach bawią się setki tysięcy słuchaczy, przedstawia nowy album! Ostatnia płyta właśnie trafił do sklepów i serwisów streamingowych.

Ostatnia płyta, jak głosi przewrotny tytuł, to wydawnictwo wyjątkowe i przede wszystkim długo oczekiwane - to pierwszy od prawie pięciu lat album studyjny KULTU. Zespół Kazika Staszewskiego, jednego z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistów, to prawdziwa maszyna koncertowa i gwarancja jakości muzyki. "Ostatnia płyta" jest wydawnictwem, które niewątpliwie zaskoczy słuchaczy. Będzie to album różnorodny stylistycznie, pełen rozmaitych inspiracji muzycznych - od bluesa, jazzu, po cięższe rockowe utwory. Nie brakuje nawet reggae, odrobiny latino, tanecznego brzmienia, a nade wszystko - ciekawych, mądrych tekstów. Mają one zabarwienie nie tylko polityczne, ale są też jak zwykle celnym komentarzem społecznym. Ostatnia płyta charakteryzuje się świeżym brzmieniem, oryginalną muzyką, doskonałymi tekstami. To pozycja obowiązkowa dla fanow Kulltu i nie tylko.

Jurek Owsiak zaprasza do Muzeum Rocka!

W nagraniach albumu udział brali dwaj muzycy niezwiązani wcześniej z grupą - saksofonista Mariusz Godzina (wcześniej m. in. Buldog) oraz klawiszowiec Konrad Wantrych (współpracujący z Kazikiem przy albumie Zaraza). Album promuje utwór Wiara - bardzo emocjonalny, bardzo nietypowy, a przede wszystkim z odważnym, wyrazistym przesłaniem! Tekst autorstwa Kazika w mocnych słowach odnosi się do kwestii wiary i kleru. Kazik, artysta, który zawsze śpiewa to, o czym myśli, i tym razem nie zostawia żadnych złudzeń i niedopowiedzeń. Wkrótce premierę będzie mieć teledysk do tego kawałka, w reżyserii Sławka Pietrzaka.