Maja Krzyżewska

i

Autor: AKPA

EUROWIZJA JUNIOR

Eurowizja Junior 2023 - kto z Polski? To ONA będzie reprezentować nas w Nicei

2023-11-26 16:17

W niedzielę 24 września w finałowym odcinku Szansy na Sukces dotyczącym preselekcji do Eurowizji Junior został wyłoniony reprezentant naszego kraju. To właśnie on 26 listopada będzie reprezentować Polskę na Lazurowym Wybrzeżu w Nicei. Kim jest Maja Krzyżewska? Z jaką piosenką wystąpi we Francji? Poznajcie ją bliżej!

Eurowizja Junior 2023 zbliża się wielkimi krokami. Jak już oficjalnie wiadomo, Konkurs Piosenki dla Dzieci odbędzie się 26 listopada 2023 roku we Francji. Tym razem nie będzie to Paryż, lecz Nicea na Lazurowym Wybrzeżu. Wszystko dlatego, że ubiegłoroczną Eurowizję Junior, która odbywała się w Armenii wygrał 13-letni Lissandro z Francji, który wykonał piosenkę "Oh Maman". Polskę reprezentowała wówczas Laura Bączkiewicz z numerem "To The Moon", która zajęła w konkursie dziesiąte miejsce. W grudniu 2023 roku poznamy kolejnego zwycięzcę prestiżowej Eurowizji Junior. Czy będzie to Polska? Reprezentant naszego kraju ponownie został wybrany poprzez specjalne preselekcje w specjalnym, eurowizyjnym odcinku Szansy na Sukces. Kim jest? Odpowiadamy!

Eurowizja Junior 2023 - główni faworyci do zwycięstwa

Eurowizja Junior 2023 - reprezentant z Polski

Kto będzie reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji Junior 2023? Zwycięzca preselekcji, które odbyły się w niedzielę 24 września jest już znany. Została nim Maja Krzyżewska, którą widzowie mogą kojarzyć z szóstej edycji The Voice Kids. Podczas przesłuchań w ciemno odwróciła dwa fotele i wybrała drużynę Cleo. Dziewczynka ma 12 lat i bardzo wierzy w swoje marzenia. Twierdzi, że "jak się czegoś bardzo chce, to można pokonać wszelkie przeszkody". Warto również wiedzieć, że nastoletnia wokalista pochodzi z małej mieściny Szeszupka w gminie Jeleniewo, a szkoli się w Studiu Piosenki Świetlik w Suwalskim Ośrodku Kultury. To właśnie ona będzie reprezentować nasz kraj 26 listopada w Nicei podczas Eurowizji Junior 2023 z piosenką "I Just Need a Friend".