Klaudia Szafrańska i Ofelia - Nucę to od lat. Ten numer przypomina jak ważna jest przyjaźń

i

Autor: Klaudia Piekarska Klaudia Szafrańska i Ofelia - Nucę to od lat. Ten numer przypomina jak ważna jest przyjaźń

Klaudia Szafrańska i Ofelia - Nucę to od lat. Ten numer przypomina jak ważna jest przyjaźń

2022-01-24 10:43

Utwór Nucę to od lat powstał z potrzeby dzielenia się szczerym uczuciem przyjaźni względem drugiej osoby. W piosence usłyszymy połączenie dwóch wyjątkowych głosów i osobowości. Do stworzenia wspólnego utworu Klaudia zaprosiła Ofelię, która nie tylko zaśpiewała, ale także jest autorką słów. Warstwa muzyczna jest dziełem Mikołaja Trybulca oraz Klaudii Szafrańskiej.

Historia zawarta w warstwie tekstowej znalazła swoje odbicie w teledysku, którego reżyserem jest Tomek Wilczyński. Nucę to od lat to piosenka w moich oczach nieprzeciętna, bo w dobie otaczającej nas zewsząd w popkulturze miłości romantycznej opowiada o przyjaźni damsko-damskiej. Dlatego też w klipie starałem się postawić na pierwszym planie na postaci kobiece. Historię zamknąłem w nieco abstrakcyjnym, pałacowym stylu. Scenografia Weroniki FIipek dodała pastelowego, eleganckiego sznytu z niekonwencjonalnymi rozwiązaniami, a surrealistyczna choreografia przygotowana przez Anię Pastuszak wzniosła postaci epizodyczne na zupełnie inny, wyższy poziom. Wreszcie fabuła, której scenariusz napisałem z Martą Bijan - idylliczna, modernistyczna interpretacja motywu strzały amora motywująca ludzi do wzajemnego szacunku i sympatii. – opowiada Tomek. 

Patrycja Markowska w najnowszym numerze Wilczy pęd. Artystka wraca do źródeł!

To piosenka o pięknej relacji jaką jest przyjaźń. Wiele zawdzięczam w życiu moim bliskim, przyjaciołom i bardzo chciałam, żeby taki numer znalazł się też na mojej solowej płycie. Peace&love people! Bądźmy dobrzy dla siebie i dla innych! – dodaje Klaudia Szafrańska. Teledysk powstał we współpracy z marką kosmetyków do pielęgnacji cery problematycznej - ONSKIN by Biotaniqe.