Kiedy chodzi ksiądz po kolędzie 2022? Jak się na nią przygotować?

i

Autor: TOMASZ MATUSZKIEWICZ / SE / EAST NEWS Kiedy chodzi ksiądz po kolędzie 2022? Jak się na nią przygotować?

Kiedy chodzi ksiądz po kolędzie 2022? Jak się na nią przygotować?

2021-12-27 10:27

Kiedy chodzi ksiądz po kolędzie? To bardzo ważna informacja dla wszystkich osób, które chcą pobłogosławić swój dom na nowy rok. Bardzo często przyjmujemy duszpasterza, aby porozmawiać z nim o aktualnej sytuacji w rodzinie, czy w kraju. Jak się przygotować na kolędę 2022?

Kiedy chodzi ksiądz po kolędzie 2022? Jak się na nią przygotować? To bardzo ważne pytania dla wszystkich osób, które chcą spotkać się z duszpasterzem w swoim domu. Kościół katolicki w Polsce za czas odwiedzin duszpasterskich przyjął okres po świętach Bożego Narodzenia. Tego typu wizyty w domach parafian trwają do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego. Prawo kanoniczne w tej kwestii nie określa czasu w ciągu roku, który byłby odpowiedni na wizytę księży w domach. Podstawowym celem jest modlitwa księdza wraz z domownikami, poświęcenie domu i błogosławieństwo dla rodziny na cały rok. Przy okazji również kapłan poznaje parafian. Najczęściej ksiądz zostawia na pamiątkę obrazki. Jak przygotować się do kolędy? Co należy mieć? Jak się zachować?

Radio SuperNova wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Puszki już są w naszym studiu

SuperNova LIVE: Próba Marcina Czerwińskiego

Kolęda 2022: jak się przygotować na wizytę księdza?

Warto przypomnieć, że przyjmowanie wizyty duszpasterskiej nie jest obowiązkowe. Wcale nie należy gasić świateł w domach, albo skradać się na palcach do drzwi, aby zobaczyć kto aktualnie puka. Jeżeli zdecydujemy się jednak na zaproszenie księdza do swojemu mieszkania, warto aby było czysto. Jednak najważniejszymi rzeczami jest stół nakryty białym obrusem z krzyżem i świecami. W niektórych regionach Polski również można położyć wodę święconą i kropidło. Jednak jeżeli tych rzeczy akurat nie mamy w swoim mieszkaniu, to nie musimy się martwić. Duszpasterz powinien posiadać swoje własne kropidło i wodę święconą.

Dżem wystąpi podczas 30. WOŚP w Warszawie. Gdzie odbędzie się koncert?

Kiedy chodzi ksiądz po kolędzie 2022?

Niestety nie da się ustalić konkretnego dnia i godziny, kiedy ksiądz odwiedzi nasz dom. Na stronach internetowych parafii są informacje dotyczące terminów, w których duszpasterz może pojawić się w drzwiach naszego mieszkania. W niektórych regionach informacja o kolędzie jest również podawana w ogłoszeniach parafialnych.

Sonda
Czy przyjmiesz księdza po kolędzie?