Taniec z Gwiazdami: Jamala

i

Autor: AKPA

TRUDNE CHWILE

Jamala była uczestniczką Tańca z Gwiazdami. Później wydano za nią list gończy

2024-02-29 13:58

Jamala była jedną z uczestniczek 13. edycji Tańca z Gwiazdami, a widzowie Polsatu mogli oglądać jej zmagania na parkiecie w parze razem z Jacekiem Jeschke. W 2023 roku okazało się, że ukraińska gwiazda przeżywa trudne chwile, bowiem wydano za nią list gończy. Co się stało?

Jamala to ukraińska gwiazda, która zyskała popularność także w Polsce. Wszystko za sprawą udziału w 13. edycji Tańca z Gwiazdami, gdzie w parze razem z Jacekiem Jeschke, dotarła do szóstego odcinka show. Jej udział w programie Polsatu spotkał się z wieloma kontrowersyjnymi komentarzami widzów, którzy zarzucali produkcji między innymi to, że jej udział w polskiej edycji jest nie w porządku wobec innych uczestników. Powód? Okazało się, że ukraińska piosenkarka miała już doświadczenie w tańcu towarzyskim, ponieważ w 2021 roku brała udział w ukraińskiej wersji Tańca z Gwiazdami. Jamala będąc w parze z Antonem Nesterką, zajęła wówczas dziewiąte miejsce. Jakiś czas temu ponownie zrobiło się o niej głośno, a wszystko dlatego, że wydano za nią list gończy!

Dlaczego Maciej Musiał zdecydował się na udział w Tańcu z Gwiazdami | wywiad ramówka Polsat

Jamala z Tańca z Gwiazdami poszukiwana listem gończym

Jamala przeżywała bardzo trudne chwile. Zagraniczne media w 2023 roku donosiły, że ukraińska gwiazda ścigana była listem gończym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji. Według doniesień serwisu Mediazona, głównym oskarżeniem przeciwko Jamali miało być rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji dotyczących rosyjskiej armii. Ukrainka miała znajdować się na liście poszukiwanych przez Rosję od października, a w listopadzie 2023 rosyjski sąd miał wydać nakaz jej aresztowania. Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, gdy wymierzono w Jamalę tak drastyczne decyzje.

Ukraińska piosenkarka znana jest z krytykowania władz okupacyjnych na Krymie. W 2016 roku wystąpiła na Eurowizji z piosenką "1944", w której nawiązała do deportacji i wyniszczenia Tatarów krymskich przez Sowietów i która przyniosła jej zwycięstwo. To jednak nie wszystko. Od czasu wybuchu rosyjskiej agresji na Ukrainę, piosenkarka nie zgadza się na okupowanie swojego kraju i często relacjonuje brutalne działania wroga na swoich mediach społecznościowych, co w kwietniu 2022 roku zaskutkowało otrzymaniem zakazu wjazdu do Rosji na kilkadziesiąt lat.